Керівник ССі шеф гестапо Генріх Гіммлер 1940 року відвідав Іспанію у пошуках святого Грааля. Книгу "La Abadia Profanada" ("Осквернене абатство") дослідниці Монтсеррат Ріко Гонгора про обставини цієї таємної містичної місії нацистів опублікували в Іспанії сьогодні.
Гіммлер був відомий своїми містичними захопленнями. Зокрема, він вірив, що старозавітний Іаков був арійцем, і, отже, всі його нащадки, включаючи Ісуса, теж були арійцями. Гіммлер припускав, щоГрааль, чаша, в яку Йосип Аримафейський зібрав кров розіп"ятого Христа (за іншою версією - з якої Христос і учні пили під час Таємної вечері), перенесли з Єрусалиму в іспанське абатство Монтсеррат біля Барселони. Володіння Граалем, згідно з популярною серед нацистів містичною теорією, мало принести Німеччині перемогу у війні. Пошуки священного предмету були приурочені до візиту лідерів нацистської Німеччини до Барселони: Гітлер тоді намагався переконати генерала Франка вступити у війну на стороні третього рейху.
Монтсеррат Ріко Гонгора розшукала свідка візиту Гіммлера - колишнього ченця на ім"я Андре Ріпол Нобле. 1940 року він єдиний зі всієї братії Монтсеррат міг говорити німецькою мовою і супроводжував шефа гестапо під час візиту в монастир, оскільки настоятель - Антоні Марія Марсет - відмовився зустрічатися з нацистами. Проте Гіммлер покинув Монтсеррат з порожніми руками.
Ріко Гонгора припустила, що вказівки на те, що Граальзнаходиться в Монтсеррате, нацисти витягни з народної каталонської пісні про "таємну купіль життя", що знаходиться в околицях монастиря. Крім того, вони були знайомі з легендою про Грааль у тлумаченні середньовічного німецького поета-міннезінгера Вольфрама фон Ешенбаха, автора "Парцифаля". У цьому віршованому романі Грааль прихований в чудовому замку Монсальват.
Святий Грааль - загадковий християнський артефакт. Слова "Святий Грааль" часто використовуються у переносному значенні як позначення певної завітної мети, часто недосяжної.
Вважається, що в основі легенди лежить християнський апокриф про прибуття до Британії Йосипа Аримафейського. За іншою версією, у цієї легенди місцеве коріння, що йде в міфологію стародавніх кельтів. Треті вважають, що оповідь про Грааль пов"язана з таємним окультним товариством із сокровенними знаннями, які передається з покоління в покоління.
Існує декілька теорій щодо природи Святого Грааля.
Перша, найбільш поширена, свідчить, що це чаша, з якої причащалися учні Ісуса Христа на Таємній вечері, в яку пізніше його прихильники зібрали декілька крапель крові розіп"ятого на хресті Рятівника. Чашу і спис, яким нанесли рани Христу, зберіг і привіз до Британії Йосип Аримафейський.
Згідно з іншою версією, Грааль - це священний камінь, пов"язаний з таємним життям Ісуса.
Третя версія свідчить, що Грааль - дорогоцінна містична реліквія, яка уціліла під час потопу.
Той, хто випив з чаші Грааля отримує прощення гріхів і вічне життя.
Версія, яка принципово відрізняється від інших - це версія, що чаша Грааля це стан душі, з"єднання людини з Богом, тобто знайти Грааль означає досягти прояснення.
За матеріалами "Газета по-українськи", Lenta.ru.
Коментарі