Розвідслужби США протягом 2011 року провели 231 кібератаку проти інших країн . Про це 31 серпня повідомляє The Washington Post. Газета посилається на чергову серію документів , розсекречених колишнім співробітником американських спецслужб Едвардом Сноуденом .
Три чверті атак , відзначає видання , були спрямовані проти Росії , Ірану , Китаю та Північної Кореї. У тому числі метою американських розвідслужб ставали комп'ютери , задіяні в ядерних програмах цих країн . Згідно з документами , на ці цілі влади США витратили мінімум 652 мільйони доларів.
Кібератаки полягали в тому, що американці заражали вірусами десятки тисяч комп'ютерів, з яких шкідливі програми могли поширяться на мільйони інших машин. В основному віруси дозволяли розвідслужбам виводити з ладу мережі своїх супротивників або сповільнювати їх роботу.
Як відзначає видання , розсекречена серія кібератак стала найбільшою , про яку відомо громадськості. Газета додала , що американські атаки мало відрізняються від китайських, на які раніше скаржився Вашингтон . Єдине , хакери з Китаю діяли проти великих компаній, намагаючись отримати доступ до їх фінансових документів . Тоді як метою американців була оборона противника.
Масштабні витоку документів , які розсекретили діяльність американських розвідслужб в інтернеті, стали відбуватися в червні 2013 року завдяки Едварду Сноуденом . Згідно з його документами , також стало відомо про секретну програму PRISM , в рамках якої влади США стежили за листуванням і дзвінками користувачів мережі по всьому світу. Сам Сноуден зараз знаходиться в Росії , де йому надали тимчасовий притулок . На батьківщині проти колишнього співробітника спецслужб розслідується кримінальна справа за шпигунство .
субота, 31 серпня 2013
11:54
Розвідка США протягом року провела більше 200 кібератак
×
Коментарі
5