Росія не робить перерв в обстрілах України. Окупантам потрібен час, щоб підтягнути резерви та готуватися. Однак від цього ракетна небезпека нікуди не зникає. Треба забути думки про те, що у Москви закінчуються ракети або очікувати якогось затишшя. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Іван Киричевський.
"Не думаю, що росіяни зараз роблять щось принципово нове. З уст офіційних спікерів говорити, що цілий день не завдавали ударів і це вони взяли паузу – це перегин. Тому що мінімальний інтервал, щоб спорядити ракети, завантажити їх на носії і вивести ті на позиції – у рашистів це займає два-три дні. І ужати цей цикл вони не можуть", – сказав Киричевський.
Жодного тайм-ауту у росіян немає. Але суспільство може мати хибну оптику – якщо немає масованої ракетної атаки по мирним містам або ми маємо хороший відсоток збиття дозвукових крилатих ракет, то може здаватися, що росіяни безуспішно б'ються крізь нашу систему ППО. Це не так, наголосив експерт.
"Вчора спікер Повітряних сил Ігнат заявив, що більша частина ракетних обстрілів у червні була спрямована по об'єктах саме Повітряних сил. Була ракетна атака на аеродром "Миргород". І її не було чим відбити. Повідомляли про ракетні атаки на аеродром у Старокостянтинові на Хмельниччині. Там вдалося відбити другу, але це не означає, що перша не пройшла безслідно. Тому що там була заява про пошкодження 5 летальних апаратів – це може бути будь-що, в тому числі вертольоти ДСНС чи Нацгвардії. Були повідомлення про пошкодження польових аеродромів. Росіяни продовжують бити по нашій паливно-енергетичній інфраструктурі. Нещодавно була атака по Дніпру – 9 надзвукових ракет Х-22, по Кривому Рогу – комбінована атака з Х-22 і "Кинджалами" – її не було чим відбити і вони просто не долетіти до цілей. Але вони кудись впали, щось знищили, постраждали цивільні", – пояснив Киричевський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 488 доба війни: ворог зосередився на трьох напрямках
Загроза від ракетного терору залишається постійно, додав експерт.
"Треба забути фразу, що у росіян дефіцит крилатих ракет і вони закінчуються. На жаль, у них є можливість міксувати типи ракет і дрони. Так, щоб запас був на два-три масованих обстріли або на місяць – точкових. Росіяни збільшили темпи виробництва ракет. ГУР каже, що це більше 60 надзвукових крилатих ракет двох типів на місяць. До повномасштабного вторгнення російський ВПК міг за рік вижати максимум 120 "Калібрів" і стільки ж Х-101. Ракетна загроза буде залишатися. Росіяни налагодили поставки контрабандної західної електроніки і успішно крутять її в ракети. І вони почали працювати надійніше. Коли ми починаємо говорити, що росіяни – все, потім знову трагічні новини з'являються", – уточнив Киричевський.
Протягом минулої доби російські окупанти завдали ракетно-авіаційного удару по території України, зокрема трьома зенітними керованиими ракетами із С-300. Силами та засобами протиповітряної оборони було знищено дві крилаті ракети "Калібр" та сім ударних дронів типу Shahed.
Напередодні, 26 червня, російські терористи завдали чергового ракетно-авіаційного удару по Україні. Випустили ракети з акваторії Чорного моря. Вони долетіли до Одеської області. Працювала протиповітряна оборона, у передмісті було чути вибухи.
Коментарі