Російські військові експерти, що прибули до Грузії для розслідування ракетного удару по селу Цителубані, завершили роботу і виступили з власною версією подій. Вони заявили, що не виявили доказів того, що літак-порушник прилетів з Росії.
Раніше Москва неодноразово стверджувала, що не має до нападу на Цителубані, яка знаходиться в декількох кілометрах від адміністративної межі з невизнаною республікою Південна Осетія, ніякого відношення. Тепер, як заявив посол РФ Валерій Кеняйкин, російська сторона "ще раз довела, що порушення повітряного простору Грузії з боку Росії не було".
Дані російських радарів, як стверджує начальник штабу ВВС РФ Ігор Хворов, показують, що 6 серпня під час "ракетного інциденту" біля грузинського кордону маневрували до 90 літаків, але жоден з них не вторгався в республіку.
Раніше грузинська сторона обнародувала свідчення власних радарів, які підтвердили її версію про те, що два бомбардувальники прилетіли з території РФ. У свою чергу, група міжнародних експертів, яка провела незалежне розслідування, прийшла до висновку, що літак був один, при цьому він тричі вторгався в республіку з Росії.
Представники делегації з РФ виразили незадоволеність у зв"язку із станом ракети, знайденої в районі села Цителубані. За словами Ігоря Хворова, "докази, а також номер ракети були знищені". Раніше аналогічні претензії до Тбілісі висував командувач миротворців в зоні грузино-осетинського конфлікту Марат Кулахметов.
Проте в міністерстві оборони Грузії на це відповіли, що сапери, прибулі на місце події, знищили тільки вибухонебезпечну частину ракети, а уламки з написами, серійним номером, місцем і часом виробництва збережені на користь слідства.
Тбілісі неодноразово вимагав скликати позачергове засідання Совбеза ООН, щоб обговорити на нім напад на село Цителубані. 16 серпня Рада Безпеки планувала прийняти заяву у зв"язку з інцидентом, проте представник РФ в ООН Віталій Чуркин повідомив журналістів, що йому вдалося заблокувати ухвалення цього документа.
Тим часом представник Грузії в ООН Іраклій Аласанія, того ж дня заявив, що засідання Совбеза все-таки відбудеться. За його словами, "не дивлячись на ярий опір російської сторони, таке засідання було намічене, але поки не встановлена точна дата його проведення", повідомляє Лента.ру.
Коментарі