Як заявив заступник голови правління ВАТ "Газпром" Валерій Голубєв, подальший розвиток конференції делегації Росії не цікавий.
Нам не цікаво те, що буде далі. І так все ясно...
"Нам не цікаво те, що буде далі. І так все ясно... Нам шкода, що Україну втягнули в європейські розбірки", - сказав Голубєв.У свою чергу, міністр енергетики Росії Сергій Шматко висловив думку, що навряд чи підсумки цієї конференції будуть цікаві самій Україні. Члени української делегації заявили, що Україна вибудовує плани з банками і їм, безумовно, є інтерес надавати кредитні кошти. Інтерес же Росії полягає в тому, щоб українська ГТС була модернізована і гарантувала безперебійну роботу на тривалий період.
Комісар ЄС з енергетики Андріс Пібалгс сказав, що шкодує про те, що Росія сприйняла декларацію ЄС і України за підсумками газової конференції як спрямовану проти неї.
"Я шкодую про це, тому що у нас немає навіть в думках наміру ослабити позиції "Газпрому" в Європейському Союзі. Я чув, звичайно, цю заяву про те, що Росія може шукати інші ринки, але європейський ринок – найкращий для російського газу", - сказав він.
"Я сподіваюся, що це розчарування пройде", - додав комісар.
Пібалгс заявив, що намагався пояснити російській стороні, що робота Єврокомісії спрямована на забезпечення стабільності газотранспортного коридору. Він також додав, що Єврокомісія продовжить співпрацю з Росією для того, щоб "якось згладити це розчарування".
Нагадаємо, що сьогодні Україна та ЄС підписали спільну декларацію України за підсумками Міжнародної інвестиційної конференції з модернізації української газотранспортної системи.
Згідно з текстом декларації, український уряд взяв на себе зобов"язання забезпечити незалежність оператора з транзиту газу, зокрема, шляхом реалізації директиви ЄС за N55 від 2003 року щодо спільних правил внутрішнього ринку природного газу.
Раніше глава Міненерго РФ Сергій Шматко, який очолював російську делегацію у Брюсселі, висловив сумнів в ефективності вирішення питань модернізації української газотранспортної системи без участі Росії.
"Нас бентежить яскраво виражений двосторонній формат документів, які планується підписати за підсумками цієї конференції і підписані між ЄС і Україною. Ми спробуємо переконати наших європейських колег і українських в необхідності тристороннього формату співпраці з такої важливої для Росії, України і Європи проблеми", - сказав Шматко.
За матеріалами: Gazeta.ua, УНІАН.
Коментарі
6