"Ми розраховуємо, що і "Південний потік" отримає цей статус, оскільки він в не меншому ступені його заслуговує", - сказав постпред Росії при ЄС Володимир Чижов в інтерв"ю, опублікованому в "Незалежній газеті".
"Цей статус припускає пріоритетне проходження відповідних документів через інститути Євросоюзу, зокрема фінансові. Це свого роду знак якості ЄС. "Південному потоку" така підтримка могла б бути політичною підмогою", - сказав він напередодні саміту РФ-ЄС в Хабаровську.
"Правову базу в сфері енергетики потрібно міняти. За великим рахунком в Євросоюзі серйозні люди це розуміють і визнають, що Енергетична хартія - документ з іншої епохи, він іншого формату. Там 50 з гаком країн. І для Японії, що входить в це число, наприклад, при всій пошані до цієї країни, проблема транзиту особливого значення не має. Вона важлива для Росії, ЄС і транзитних країн", - сказав російський постпред.
Зараз в списку транспортно-енергетичних пріоритетів Євросоюзу - газопровід Nabucco. Він опинився в списку найважливіших проектів Євросоюзу саміту ЄС, що в останню мить проходив в столиці Бельгії, завдяки наполяганням головуючої Чехії та Польщі.
На фінансування енергетичних проектів, включених в нього, передбачено 5 млрд. євро. Ці кошти слід витратити в 2009-2010 роках.
Будівництво європейського газопроводу Nabucco спочатку навіть було виключене зі списку проектів, що підлягають фінансуванню окремим рядком за рахунок невитрачених коштів бюджету Євросоюзу.
The Financial Times відзначає, що головний донор бюджету ЄС, Німеччина, дивиться на проект скептично. На думку експертів, це пов"язано ще і з тим, що Берлін покладає надії на альтернативний проект "Північний потік", завдяки якому російський газ піде по дну Балтійського моря, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі