Субота, 12 січня 2008 15:18

Росія хоче створити власний "шенген"

Росія хоче створити власний "шенген"

Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ) пропонує створити в рамках дії ОДКБ та Євразійського економічного співтовариства євразійську шенгенську зону для вільного переміщення людей і товарів, повідомив журналістам у п`ятницю в Москві генеральний секретар ОДКБ Микола Бордюжа.

"У нас є ідея, що ми повинні забезпечити в рамках дії ОДКБ і ЄврАзЕС такий режим, щоб держави могли переміщати своїх громадян, товари й послуги без будь-яких проблем. Якщо ми серйозно ставимося до діяльності ЄврАзЕС і ОДКБ, то ми неодмінно прийдемо до створення євразійського шенгену, як це зробили європейці. Але для цього необхідне політичне рішення", - сказав Бордюжа.

Він повідомив, що минулого року ОДКБ звернулося з такою пропозицією до глав держав обох коллективних організацій.

"Всі вони висловилися позитивно, але багатьма було висловлено застереження щодо величезної кількості невирішених проблем та необхідністю регламентації всіх цих напрямків. Тому ми хочемо провести консультації й обговорити ці питання", - сказав Бордюжа.

До ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія, Таджикистан й Узбекистан.

До ЄврАзЕс входять Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія, Таджикистан й Узбекистан. Вірменія, Молдавія та Україна мають статус спостерігача при ЄврАзЕС, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Росія хоче створити власний "шенген"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1005
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода