Ексклюзиви
Четвер, 28 серпня 2008 16:05

Росія: Альтернативи Севастополю в Чорному морі немає

Росія не створюватиме військово-морську базу для Чорноморського флоту (ЧФ) на побережжі Абхазії зважаючи на її затратність, але може направити сюди прикордонні кораблі, заявив колишній командуючий ЧФ адмірал Ігор Касатонов.

У 2017 році закінчується термін оренди Севастополя для використання Чорноморським флотом Росії. Україна неодноразово заявляла про своє небажання продовжувати договір оренди з Росією.

"Створювати військово-морську базу в районі, наприклад Очамчирі, гіпотетично можливо, але контрпродуктивно через велику собівартість. База - це не тільки стоянка кораблів, але і інфраструктура, комунікації, під"їзні шляхи, ремонт, склади, зручне підвезення боєприпасів, продовольства", - сказав Касатонов.

Разом з тим він відзначив, що в радянські часи в Очамчирі знаходився пункт базування прикордонних кораблів і катерів.

"В цілях зміцнення безпеки морського кордону Абхазії можна було б перебазувати деякі російські прикордонні кораблі в Очамчиру. Можна підсилити базу і за рахунок кораблів Чорноморського флоту, але це будуть кораблі невеликої водотоннажності, максимум малі протичовнові або ракетні кораблі", - заявив адмірал.

В той же час, підкреслив Касатонов, говорити про яку-небудь альтернативу Новоросійську або тим більше Севастополю не доводиться.

"У Чорному морі альтернативи Севастополю немає", - сказав російський адмірал, повідомляє РІА "Новости".

Зараз ви читаєте новину «Росія: Альтернативи Севастополю в Чорному морі немає». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода