21 вересня православні відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. Саме цього дня на світ з'явилася Діва Марія.
Це церковне свято тісно переплітається з народним святом Осеніни, яке також відзначають 21 вересня. Це свято врожаю знаменує прихід осені.
Gazeta.ua зібрала прикмети та цікаві факти про свято.
Головна традиція Різдва Пресвятої Богородиці - це похід до храму. Сьогодні практично в кожній церкві країни правлять святкові служби на честь Діви Марії.
У день Різдва Пресвятої Богородиці у вас повинні бути чисті помисли. Не підвищуйте голос на близьких людей - це гріх. Також не можна бажати іншій людині зла або думати про когось погано.
Вважають, що в цей день потрібно просити про найпотаємніше - і Богородиця обов'язково допоможе. Для тих сімейних пар, у яких немає дітей, особливо актуально в свято молитися про народження дитини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 20 тис. паломників-хасидів приїхали до Умані
У такий день у народі було прийнято молитися Пресвятій Богородиці про все, що турбувало душу. Вважали, що жодна молитва, вимовлена в цей день, не залишиться без уваги.
Якщо жінка на свято Різдва Богородиці не подає тим, хто просить, то вона може стати безплідною. І навпаки, якщо жінка була щедра, не шкодувала їжі і дрібних грошей, то Господь дарує їй благополуччя в домі і багато дітей.
Сварки в цей день засмучують Діву Марію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені реконструювали обличчя Марії Магдалини
Щоб уникнути "лихого ока", наклепу і хвороб, в Різдво Пресвятої Богородиці потрібно спалити старий одяг і взуття.
Не займайтеся важкою фізичною працею: залиште на потім роботу по дому, в саду і городі.
Якщо погода хороша, осінь буде гарна.
Дощ, який йде із самого ранку, може затягнутися ще на 40 днів і привести за собою ранню і дуже холодну зиму.
Якщо ранкове сонце швидко висушить росу, варто очікувати зимою мало снігу. А якщо роса сохнутиме до обіду, то попереду сніжна зима.
Прийшла Пречиста - на дереві чисто, а прийде Покрова - на дереві голо.
Коментарі