Законодавче регулювання ринку нікотинових паучів (це сучасні нікотинові продукти у вигляді пакетів, які містять нікотин. - Gazeta.ua) в Україні потребує невідкладного регулювання, зокрема запровадження обмеження дозування до 20 мг нікотину. Про це пише у своєму матеріалі ексредактор "Економічної правди" Сергій Лямець, посилаючись на аналіз досвіду країн Євросоюзу, зокрема Швеції.
"Чи необхідно врегулювати паучі? Я вважаю - так. Дуже схоже, що треба обрати іншу формулу регулювання обігу паучів? 1-0-0-%. Як саме воно має бути? Це дійсно гарне питання", - пише він.
На думку дописувача, Україні все одно доведеться повторювати у регулюванні політику, яку використовує Євросоюз. Наразі у Європейському Союзі паучі легалізовані, однак їхнє дозування регулюється лише частково. Європейська комісія вже працює над уніфікацією норм, зокрема обмеженням максимального вмісту нікотину до 20 мг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зменшилась кількість курців: з'явилось свіже опитування
Також дописувач зауважує, що політика ЄС у боротьбі з залежністю від тютюну може невдовзі змінитися, і паучі можуть перетворитися на ключовий елемент боротьби з палінням.
Як показало дослідження Єврокомісії Eurobarometer 539, певні країни ЄС використовували жорсткі обмеження, але вони виявилися неефективними. Певний час число курців скорочувалося, але після цього зниження зупинилося, а у деяких країнах навіть збільшилося.
"Насправді країни ЄС не боролися з палінням. Вони імітували перемогу. Робили усе, щоб прибрати цю проблему геть з очей суспільства", - пише Лямець.
Як приклад успішної боротьби з нікотиновою залежністю він наводить досвід Швеції, де курцям запропонували безпечніші альтернативи, зокрема паучі.
"Ще у 2019 році уряд країни поставив стратегічну мету - звільнитися від тютюнового диму до 2025 року. Ця мета - досягнена, на відміну від решти ЄС. Швеції вдалося завдяки політиці Harm minimisation ("зменшення шкоди"). Вона полягає у тому, щоб замість тотальної заборони перемикати курців на безпечніші альтернативи - паучі, вейпи та тютюн, що нагрівається", - резюмує Лямець.
На його думку, перемога Швеції важлива з політичних мотивів. Вона здатна відкрити двері до зміни загальноєвропейської стратегії боротьби з залежністю від тютюну. Тож ЄС теж може запровадити стратегію Harm minimisation.
"Швеція стала першою країною, що фактично позбулася тютюнового диму. Її стратегія мінімізації шкоди може слугувати прикладом для України", - додано в аналітичному звіті Королівського коледжу лікарів Великої Британії, на який посилається дописувач.
Нікотинові паучі є безпечнішою альтернативою традиційним сигаретам. Вони містять нікотин без тютюну і у дозуваннях 8-20 мг є набагато безпечнішою альтернативою палінню, безпечнішою навіть за вейпи. Проте продукція, що містить неконтрольовані дози нікотину, може викликати токсичне отруєння. Залишається відкритим питання щодо імплементації в Україні європейських стандартів, які сприятимуть безпеці споживачів та зниженню рівня куріння.
Коментарі