четвер, 12 грудня 2024 18:59

Ринок нікотинових паучів потребує регулювання, Швеція демонструє успішний приклад

Ринок нікотинових паучів потребує регулювання, Швеція демонструє успішний приклад
Україні доведеться повторювати у регулюванні нікотинових паучів політику, яку використовує Євросоюз. Фото: oboz.ua

Законодавче регулювання ринку нікотинових паучів (це сучасні нікотинові продукти у вигляді пакетів, які містять нікотин. - Gazeta.ua) в Україні потребує невідкладного регулювання, зокрема запровадження обмеження дозування до 20 мг нікотину. Про це пише у своєму матеріалі ексредактор "Економічної правди" Сергій Лямець, посилаючись на аналіз досвіду країн Євросоюзу, зокрема Швеції.

"Чи необхідно врегулювати паучі? Я вважаю - так. Дуже схоже, що треба обрати іншу формулу регулювання обігу паучів? 1-0-0-%. Як саме воно має бути? Це дійсно гарне питання", - пише він.

На думку дописувача, Україні все одно доведеться повторювати у регулюванні політику, яку використовує Євросоюз. Наразі у Європейському Союзі паучі легалізовані, однак їхнє дозування регулюється лише частково. Європейська комісія вже працює над уніфікацією норм, зокрема обмеженням максимального вмісту нікотину до 20 мг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зменшилась кількість курців: з'явилось свіже опитування

Також дописувач зауважує, що політика ЄС у боротьбі з залежністю від тютюну може невдовзі змінитися, і паучі можуть перетворитися на ключовий елемент боротьби з палінням.

Як показало дослідження Єврокомісії Eurobarometer 539, певні країни ЄС використовували жорсткі обмеження, але вони виявилися неефективними. Певний час число курців скорочувалося, але після цього зниження зупинилося, а у деяких країнах навіть збільшилося.

"Насправді країни ЄС не боролися з палінням. Вони імітували перемогу. Робили усе, щоб прибрати цю проблему геть з очей суспільства", - пише Лямець.

Як приклад успішної боротьби з нікотиновою залежністю він наводить досвід Швеції, де курцям запропонували безпечніші альтернативи, зокрема паучі.

"Ще у 2019 році уряд країни поставив стратегічну мету - звільнитися від тютюнового диму до 2025 року. Ця мета - досягнена, на відміну від решти ЄС. Швеції вдалося завдяки політиці Harm minimisation ("зменшення шкоди"). Вона полягає у тому, щоб замість тотальної заборони перемикати курців на безпечніші альтернативи - паучі, вейпи та тютюн, що нагрівається", - резюмує Лямець.

На його думку, перемога Швеції важлива з політичних мотивів. Вона здатна відкрити двері до зміни загальноєвропейської стратегії боротьби з залежністю від тютюну. Тож ЄС теж може запровадити стратегію Harm minimisation.

"Швеція стала першою країною, що фактично позбулася тютюнового диму. Її стратегія мінімізації шкоди може слугувати прикладом для України", - додано в аналітичному звіті Королівського коледжу лікарів Великої Британії, на який посилається дописувач.

Нікотинові паучі є безпечнішою альтернативою традиційним сигаретам. Вони містять нікотин без тютюну і у дозуваннях 8-20 мг є набагато безпечнішою альтернативою палінню, безпечнішою навіть за вейпи. Проте продукція, що містить неконтрольовані дози нікотину, може викликати токсичне отруєння. Залишається відкритим питання щодо імплементації в Україні європейських стандартів, які сприятимуть безпеці споживачів та зниженню рівня куріння.

Зараз ви читаєте новину «Ринок нікотинових паучів потребує регулювання, Швеція демонструє успішний приклад». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути