Військові, які прорвали кордон у Курській області, вже просунулися по території РФ на 10 км, захопили Суджу та кілька навколишніх сіл.
Попри відсутність підтвердження з боку офіційного Києва, це справа рук ЗСУ. Так вважає аналітик Девід Екс, якого цитує Forbes.
На думку Екса, такими діями українці дуже ризикують, ймовірно, очікуючи, що це змусить Кремль перекинути на північ війська зі сходу України, після чого успіхи окупантів уповільняться.
"Українська армія не може повністю укомплектувати бригади, що захищають прифронтові міста на сході країни. І все ж армія змогла виділити дві або більше бригад для атаки на місто Суджа і порахувала, що потенційна вигода від цієї атаки варта можливих витрат", - пояснює свою позицію Екс.
Він зазначив, що ця операція виявиться для України успішною, якщо Кремль перекине у Курську область, наприклад, десяток полків. Якщо ж російські сили на півночі зможуть самостійно зупинити прорив, "український гамбіт провалиться".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В США планують зв'язатися з Україною та з'ясувати, що відбувається в Курській області РФ
Та не варто відкидати й варіант, що так Київ хоче не перетягти війська РФ, а захопити території країни-агресорки з подальшим їх утриманням.
В такому випадку, вважає Екс, кінцева мета може бути дипломатичною - під час мирних переговорів Україна запропонує обміняти цю маленьку частину на власні землі, які зараз захопила РФ.
"Хороша новина для українських бригад у Курську полягає в тому, що вони поки що володіють ситуацією. Вони збили два російські вертольоти, один із них - за допомогою вибухонебезпечного безпілотника з видом від першої особи. Але все може змінитися, коли росіяни введуть у бій додаткові сили", - аналізує події Екс.
Він нагадав, що зараз окупанти зосередили там краще командування, ніж торік. До того ж у них є частини, які можуть розгорнути, не відтягуючи сили з фронту.
Транскордонна операція українських сил у Курській області Росії стала не лише найбільшою подібною за весь час війни, але й першою, в якій були задіяні регулярні частини ЗСУ, а не лише добровольці-росіяни на кшталт загонів "РДК".
Водночас точно визначити масштаб і цілі цього наступу вкрай важко. Про це пише The New York Times.
Однак верифіковані дані засвідчують, що відбувається щось справді серйозніше за звичайний рейд диверсійних груп.
Коментарі