Нас очікує новий виток промислової революції. Це – природний етап розвитку суспільства.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить економіст Ігор Бураковський.
"Раніше для обробки даних використовували лампові комп'ютери, зараз технології якісно змінились, і тепер мова йде про широке застосування штучного інтелекту, що вплине на всі сторони життя суспільства", - вважає експерт.
Промислова революція багато змінює у стосунках між людьми, наголошує він.
"Чимало питань вирішується онлайн. Те, що раніше робив людський мозок, зараз виконує комп'ютер. Будь-яка країна шукає відповіді на виклики "Революції 4.0" (четверта промислова революція. - Gazeta.ua), адже вона вносить в наше життя речі, які змінюють наші уявлення про світ в цілому та усталені економічні зв'язки зокрема. Наприклад, сьогодні стали дуже популярними 3D-принтери. Але їх поява призвела до зниження торгівлі речами, які тепер можна надрукувати. Раніше, щоб відкрити телеканал треба були величезні гроші. З появою інтернету, це може дозволити собі ледь не кожен", - пояснює Ігор Бураковський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економіка повинна зростати на 5-7 відсотків протягом п'яти-семи років
Але за його словами, люди змушені споживати велику кількість інформації. У ній важко орієнтуватися.
"На одне питання можна отримати тисячі відповідей. Щоб "Революція 4.0" була ефективною, треба покращувати якість освіти. Люди мають знати не тільки, як працює комп'ютер, але й мати навички критичного мислення. А от для держави виклики четвертої промислової революції полягають у сфері управління зокрема в частині кібербезпеки електронного урядування.
На жаль, наші політики не говорять на такі стратегічні теми. Це - проблема. В інформаційну еру суспільство думає про все й ні про що. Це дозволяє маніпулювати громадською думкою", - додає економіст.
Повне інтерв'ю з Ігором Бураковським читайте у журналі "Країна" від 30 травня.
Коментарі