Один з інститутів забезпечує реактор в Бушері системами контролю, зокрема устаткуванням для пункту управління, а інший-сотнями насосів і вентиляторів. Проте поки не відомо, чи платить міністерство енергетики ученим, безпосередньо зайнятим в проекті по будівництву Бушерської АЕС, пише The New York Times.
Держдепартамент США вже не раз висловлювався проти будівництва реактора в Бушері і звинувачував Іран в тому, що той використовує реактор як прикриття для отримання ядерних технологій, необхідних при розробці зброї. Втім, через особливості роботи Бушерської АЕС, яка є мирною електростанцією, з її допомогою буде складно отримати плутоній. Крім того, Росія оголосила, що вивозитиме із станції відпрацьоване паливо, тобто Іран доступу до плутонію не отримає. Проте, США з тривогою відносяться до того, що Іран отримує досвід в ядерних технологіях. Американські чиновники попереджають, що він може використовуватися при виготовленні боєголовок.
У відповідь на доповідь комісії Міністерство енергетики опублікувало заяву, в якій йдеться: "Ми переконані, що жоден з проектів, згаданих комісією палати представників, і жоден з проектів по підтримці російських учених не допомагає ядерній програмі Ірану".
Тепер комісія вивчає опитування про те, чи субсидує міністерство інститути, що співробітничають з Північною Кореєю, Сирією та іншими країнами, які розробляють або можуть прагнути до розробки ядерної зброї, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі