Середа, 16 січня 2008 19:59

Прокуратура вимагає перегляду рішення щодо Жукова острова

Прокуратура Києва вимагає від Київради переглянути рішення щодо затвердження меж заказника "Жуків острів".

Про це повідомили в секретаріаті Постійної комiсiї Київради з питань екологічної політики.

Протест прокуратури від 16 грудня 2007 р. розглядався вчора на засіданні зазначеної комісії та був підтриманий її членами.

В документі прокуратура Києва зазначає, що рішення Київради від 22 серпня 2007 р. "Про питання створення ландшафтного заказника місцевого значення "Жуків острів", якими затверджено, що площа заказника становить 196 га, є незаконним і підлягає скасуванню.

Підставами для цього є те, що у 1999 р. Київрада прийняла рішення, яким Жуків острів було оголошено ландшафтним заказником місцевого значення і даний об"єкт природно-заповідного фонду створювався без вилучення земельних ділянок з зони, яку він займає: землі лісопаркового господарства "Конча-Заспа" та колективного с/г підприємства "Хотівське". В зв"язку з чим видано відповідне охоронне зобов"язання в Державному управлінні екології та природних ресурсів в Києві. Згідно з цим документом, територія заказника становить 630 га, а за обґрунтуванням науковців територія заказника становить 1 тис. 794,6 га.

Крім цього, зазначається в протесті прокурора, у 2005 р. Київрадою прийнято Програму розвитку зеленої зони Києва до 2010 р. , згідно з якою площа заказника "Жуків острів" сягає 1 тис. 444,6 га при загальній площі острова 1 тис. 794,6 га.

В своєму документі прокуратура також наголошує, що Управління охорони навколишнього природного середовища КМДА відхилило від погодження детальний план території Жуків острів, на підставі якого приймалось рішення Київради про його межі в 2007 р. Не взято до уваги при прийнятті цього рішення і незгоду щодо зменшення меж заказника постійної комісії Київради з питань екологічної політики. Також цим рішенням Київрада порушила вимоги містобудівного законодавства, - наголошує прокуратура столиці.

На підставі викладеного прокуратура Києва вимагає скасувати рішення Київради від 22 серпня 2007 р. та вжити заходів, спрямованих на встановлення меж ландшафтного заказника місцевого значення "Жуків острів" відповідно до вимог діючого законодавства, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Прокуратура вимагає перегляду рішення щодо Жукова острова». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 49100
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода