Шість днів страйкували продавці з м'ясного павільйону на столичному ринку "Оболонь", що біля метро Героїв Дніпра. Упродовж цього часу не давали стихійним торговцям продавати свою продукцію біля воріт ринку.
"Стихійники" стверджують, що продавці з павійльойну їх били.
- Прибігала орава. Били, а як матюкались, ви б чули. Нашу дівчину в суботу відлупцювали. Наташа з синяком ходить, ще розбили щоку. Її сьогодні немає. Ці з павільйону таке творили. Ми зібралися зараз, аби вона побої зняла. Ще сусідку мою били та штовхали, - каже 48-річна Валентина Турчин з Ніжину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вночі загорівся столичний ринок "Оболонь"
Вона торгує м'ясом з землі. Зараз стоїть через дорогу від ринку. Прилавок зроблений з двох ящиків, товар розкладений на білому рушнику.
- Просила їх: будьте дружніші, - веде далі. - От подумати: українець на українця йде.
До продавщиці підходить 69-річна Валентина Репетій. Запитує, скільки коштує м'ясо.
- Лопатка по 55, ошийок -55. По п'ятдесят можу віддати, - ховає руки в кишені. Знову розповідає: - Вони беруть поросят по 18-20 гривень за кілограм. А продають підчеревину по 60. Знаєте скільки мають на цьому поросяті? - Ми продаємо м'ясо на десятку-двадцятку дешевше. Кажу, дівчата, чого ви сердитесь, у нас свої покупці, у вас свої. Питали, де беремо м'ясо. Кажу, там же де й ви. І довідки всі можна купити. А вони машин накупляли і квартир своїм дітям, а в мене такого немає. Візок та два велосипеди. Але ціну таку не деремо, бо в людей грошей немає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шулявський "секонд" знесуть, продавці влаштували розпродаж
Киянка Валентина Репетій теж втручається в розмову.
- Для пенсионеров тут дешевле. Годами тут брала и все хорошо. Я вчера видела тут драка такая была. Милицию вызывали. Этих с павильона пришла целая орава. А каждый выживает как может.
З вівторка по неділю м'ясний павільйон на ринку був зачинений. Усі продавці справно приїжджали в Київ без товару. Ставали біля воріт, розганяли "стихійників". Кажуть: несли великі збитки, але незаконну торгівлю біля ринку перемогли.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Станцію метро "Академмістечко" затопили продавці квітів?
- Не били ми їх, м'ясо не викидали. Не маємо права. Просили по-хорошому: зійдіть звідси. А вони сміялись. Казали, що в них "криша" - міліція. То ми їм допомагали збиратися. Ми попередили, що самі не будемо працювати і вам не дамо. У нас останні роки не було ні одного покупця в залі. Це крик душі. Люди приходять і кажуть: ми не знали, що є м'ясний павільйон у базарі. А ті стоять у воротях і торгують з шести ранку й до восьми. Нас тут двадцять людей, а іх там сорок. У нас терпець увірвався. За два дні не могла туші продати. А лабораторія більше трьох забороняє. Куди м'ясо спродувати? Викидати? У нас накипіло. Такого ні на одному ринку немає. Ми ж їздимо на інші, бачимо. Казали їм, ставайте біля нас, місця вистачить, не хочуть, - пояснює продавщиця Ніна Христевич з села Розкішне, Ставищенського району Київської області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продавці пиріжків не хочуть іти на новий ринок
- Там просто дешевше, - втручається жінка, яка розглядає сало. Їй на вигляд років 60.
- Яке дешевше? П'ятдесят м'ясо без кісточки у нас, і там так. Платимо всі перевірки, аналізи, санітарна книжка 200 гривень обходиться. А в них на три гривні дешевше. Ще розкладаються на грязних тряпках. Зараз їх не чіпаємо, хай там торгують. Тепер стежимо. Людина чергує кожного дня, дивиться, чи не з'явились вони біля воріт знову. Ми звертались до адміністрації ринку, головного лікаря району. Усі прямо кажуть, що не мають права, у них такі слова - там "кришує" міліція. Ну як це в Києві ніхто не має права їх вигнати?
Коментарі