Не дивно, що чеський президент Вацлав Клаус, відомий зневажливим ставленням до Євросоюзу, намагається "потопити" Лісабонський договір, мета якого полягає у вдосконаленні процесу прийняття рішень в ЄС, пише Time.
Минулого тижня Клаус заявив, що не підпише документ, поки він не буде переписаний.
"Я боюся, і я не єдиний, хто боїться поглиблення інтеграції ЄС", - сказав він під час візиту до Москви.
Клаус стверджує, що своїм опором він відстоює ідеї свободи і демократії, але його вимоги до угоди - включаючи ті, які відносяться до суперечки часів Другої світової війни, - неприйнятні, стверджують представники ЄС. Клаус вважає, що Хартія фундаментальних прав ЄС, яка додається до Лісабонської угоди, може стати підставою для позовів про відновлення прав власності нащадків німців, виселених з Судетської області. Він вимагає гарантувати, що так звані "декрети Бенеша" не будуть анульовані.
Однак ЄС не має влади в сфері приватної власності. Хартія фундаментальних прав не має зворотної сили.
За словами британського члена Європарламенту Ендрю Даффа, Клаус просто став у позу.
"Його вимога повністю надумана," - стверджує Дафф, який брав участь у розробці Лісабонського договору. - "Якщо б він серйозно турбувався про декрети Бенеша, він би підняв це питання набагато раніше".
Дафф стверджує, що зверненням до питань Другої світової війни Клаус переступив межу, підірвавши довіру до себе.
"Це негідно глави держави і нецивілізовано. Це дає сигнал іншим націоналістам і популістам, що таке можливо".
Раніше президент Чехії Клаус порівняв процес ухвалення Лісабонської угоди з потягом, який не можна зупинити, таким чином, визнавши його ратифікацію неминучою.
За матеріалом: Inopressa
Коментарі