"Єдиною причиною, по якій люди стають піратами, - це те, що компанії-судновласники вирішують платити їм гроші", - заявив Шармарке журналістам в Аддіс-Абебі.
Прем"єр Сомалі також засумнівався в ефективності західних методів боротьби з піратами. За його словами, іноземні військові кораблі, що патрулюють узбережжя країни, "ні на дюйм не перешкодили" морським бандам.
Шармарке підкреслив, що єдиною можливістю подолати піратство є створення наземної служби безпеки. У зв"язку з цим він попросив світову спільноту допомогти Сомалі в створенні такої служби.
В ході конференції країн-донорів, що проходить в Брюсселі, з"ясувалося, що на створення наземних сил безпеки перехідному уряду Сомалі потрібно 165 мільйонів доларів. Напередодні 23 квітня - основного дня конференції - Євросоюз заявив, що виділить Могадішо 77,54 мільйона доларів.
Перехідний уряд діє в Сомалі після падіння в 1991 році режиму диктатора Мохамеда Сіад Барре. Впродовж всього цього часу в країні практично повністю відсутня єдина державність. За владу в Сомалі борються декілька ісламістських угрупувань, заперечуючи повноваження політиків, яких підтримує Захід.
На тлі цього бандити регулярно нападають на суховантажі і танкери, що проходять повз Сомалі, примушуючи виплачувати їм викуп за захоплених моряків. Тільки за березень 2009 року в Аденській затоці піратами було атаковано 18 суден. Деякі держави вирішили послати в регіон свої військово-морські сили, яким поки не вдається знизити активність розбійників.
За матеріалами: Reuters, Lenta.ru.
Коментарі
3