неділя, 12 липня 2020 09:28

Свято Петра і Павла: що не можна робити в цей день

Автор: visnyk.lutsk.ua
  Апостолів Петра і Павла  церква прославляє за розум і духовну твердість
Апостолів Петра і Павла церква прославляє за розум і духовну твердість
12 липня відзначають одне з найбільших християнських свят - День Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла.

Водночас цього дня завершується Петрівка - піст, що тривав упродовж кількох тижнів. Петро і Павло, згідно з Євангелієм, були учнями Ісуса Христа. За переказами, апостол Петро був старшим братом апостола Андрія, і до зустрічі з Христом мав ім'я Симон. Апостольське ім'я Петро - з грецької "камінь" або "скеля" - дав йому Ісус Христос, коли покликав йти за собою як учня і послідовника.

Петро – старший брат апостола Андрія Первозванного. Він був простим рибалкою, людиною некнижною, бідняком, проте богобоязливим, мав жінку та двох дітей і до апостольського служіння звався Симоном. Святий Петро був єдиним з учнів, що міг ходити про морській гладі і першим з апостолів побачив Христа Воскреслого.

Разом із тим Ісус Христос наділив свого учня здатністю зцілювати людей і бути захисником рибалок. У Римі він навернув у християнство тисячі людей, за що за наказом імператора Нерона в 67 році був розіп'ятий. Вважаючи, що недостойний померти, як Христос, апостол Петро попросив, щоби його розіп'яли… головою вниз.

Доля апостола Павла теж була не простою. Спочатку він носив єврейське ім'я Савл і тільки після хрещення одержав ім'я Павло. Він отримав від юдейських первосвящеників повноваження вирушити до Дамаска для винищення у цьому місті всіх послідовників християнського вчення, проте був навернений до Христової віри Самим Господом.

У Римі апостолу відрубали голову. Коли вона впала, тричі вдарилась об землю – й звідти вдарили три фонтани.

Святий Павло був основоположником целібату. Він першим став вистригати собі волосся на тім'ї, що зараз роблять католицькі священики. Сьогодні собор Святого Петра у Ватикані є найбільшою християнською церквою у світі. Зведення собору тривало 120 років – його курували двадцять пап.

Святкуючи 12 липня, церква прославляє духовну твердість святого Петра і розум святого Павла. У давні часи в Україні до свята Петра і Павла готувались дуже ретельно. Білили хати, оздоблювали стіни оселі рушниками, прибирали на подвір'ї.
Рано вранці святково прибрані люди разом із дітьми вирушали до церкви.
На день Петра і Павла обов'язково було потрібно забратися в будинку, зробити вінок з квітів і трав, а також взяти їх з собою до церкви на святкову службу.
Однією з головних заборон на день Петра і Павла є фізична робота. В церкви уточнюють що в цей день заборонено робити виключно важку роботу, яку потрібно відкласти на інший день.

У народі не прийнято працювати на землі в свято, займатися будівництвом або влаштовувати генеральне прибирання.

На Петра і Павла можна виконувати лише дрібну побутову роботи і займатися лише невідкладними справами, які не слід налагоджувати на потім.

Через карантин в Україні під загрозою опинилося цьогорічне святкування юдейського Нового року - Рош га-Шана - в Умані на Черкащині. Якщо обмежувальні заходи не скасують, декілька тисяч вірян-хасидів готові провести релігійні обряди в літаках над містом. З такою ініціативою виступає місцева хасидська громада.

Щороку в Умань на святкування Рош га-Шана приїздили до 30 тис. паломників з усього світу. Там моляться біля могили свого праведника рабі Нахмана.

Зараз ви читаєте новину «Свято Петра і Павла: що не можна робити в цей день». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути