Західна зброя може стати вирішальним чинником для здобуття якісної переваги над Росією. Зокрема, потрібні оперативно-тактичні комплекси, які б дозволили вражати цілі на 200-300 км - тобто міста й регіони в Росії. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів Юрій Михальчишин, офіцер Національної гвардії, експерт із питань безпеки.
"Західна зброя може стати вирішальним чинником для здобуття якісної переваги над супротивником. Але перший удар росіян ми витримали й без цих постачань. Це якісна розбудова наших Збройних сил, досвід АТО та ООС. Такого досвіду американські військові не мають із часу війни в Кореї, наприклад. А наші військові мають", - говорить Михальчишин.
На суходолі важливо отримати артилерійські системи, наголошує експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Розслаблятися не можна. Але не варто переоцінювати можливості Росії" - Данило Лубківський
"Важлива сучасна бронетехніка. Оперативно-тактичні комплекси, які б дозволили вражати цілі на 200-300 кілометрів - тобто міста й регіони в Росії. Це суттєво знизило б градус агресії росіян і протверезило гарячі голови. Їх значно демотивували б повітряні тривоги щоночі, які сьогодні чують українці", - каже Михальчишин.
У повітрі треба прикрити великі промислові центри, логістику західних озброєнь і фронт, говорить експерт.
"Це комплекси протиповітряної та протиракетної оборони різного радіусу дії. Це десятки сучасних комплексів із достатнім боєкомплектом. Захистити тил не менш важливо, ніж відстояти лінію фронту", - пояснює Михальчишин.
19 травня Сенат Сполучених Штатів Америки ухвалив закон про надання пакету допомогу Україні на $40 млрд.
Законопроєкт передбачає виділення $6 млрд на допомогу в гарантуванні безпеки, зокрема навчання, постачання обладнання, зброї, матеріально-технічну підтримку, матеріали й послуги для українських збройних сил і національних сил безпеки. Також $900 млн на підтримку біженців, зокрема забезпечення їх житлом і надання їм мовних курсів.
Коментарі