У лікарнях почнуть відслідковувати споживання антибіотиків. Це робитимуть для того, щоб запобігти надмірному й нераціональному використанню препаратів.
Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.
"З 1 січня 2022 року заклади охорони здоров'я, які надають стаціонарну медичну допомогу, розпочнуть ведення обліку загального споживання антимікробних препаратів із груп спостереження та резерву протягом року", - йдеться у повідомленні.
Моніторингу підлягатимуть антибіотики групи спостереження - лікарські засоби, котрі широко використовуються для лікування бактеріальних інфекцій як перша та друга лінії терапії.
Надмірне та нераціональне використання цих препаратів призводить до розвитку антибіотикорезистентності та змушує лікарів призначати антибіотики з групи резерву.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антибіотики можуть ускладнити лікування коронавірусу - МОЗ
Антибіотики групи резерву - це лікарські засоби "останньої надії", які використовують для лікування вкрай тяжких бактеріальних інфекцій, коли інші препарати зазнали невдачі. Вони дорожчі, а також токсичніші, ніж засоби першої лінії терапії.
При надмірному використанні антибіотиків існує ризик узагалі втратити можливість лікування бактеріальних інфекцій, наголошують в Центрі громадського здоров'я.
В Україні з 1 квітня 2022 року антибіотики відпускатимуть виключно за електронним рецептом.
"...З першого квітня наступного року запроваджуємо відпуск антибіотиків виключно за електронним рецептом. І далі до кінця року ми плануємо розширити, щоб усі рецептурні лікарські засоби в Україні відпускалися виключно за електронним рецептом", повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Комаріда.
Коментарі