Для православних вірян визначили дати батьківських субот ‒ днів, коли сім'ї вшановують покійних родичів. Тоді ж в храмах проводять спеціальні заупокійні богослужіння, під час яких священник читає особливі молитви. Вони допоможуть померлим знайти спокій в іншому світі.
Після богослужіння відвідують кладовище, де знову моляться за душі покійних, перадає ТСН.
Поминати покійних віряни будуть 2023 року в такі дні:
18 лютого ‒ М'ясопусна субота (вселенська);
11, 18 та 25 березня ‒ Субота 2-ї, 3-ї та 4-ї седмиці Великого посту;
25 квітня ‒ Радониця (в народі часто називають цей день Проводи);
3 червня ‒ Троїцька субота (вселенська);
10 червня ‒ батьківська субота перед Петровим постом;
12 серпня ‒ батьківська субота перед Успенським постом;
7 жовтня ‒ Покровська субота;
4 листопада ‒ Дмитрівська поминальна субота;
11 листопада ‒ Кузьмина субота;
18 листопада ‒ Михайлівська субота;
25 листопада ‒ батьківська субота перед Різдвяним постом.
У Вселенську батьківську суботу проводять вселенські панахиди - в церквах моляться про відпущення гріхів усім покійним і дарування їм вічного життя.
Що нести до церкви на поминальну суботу
За словами клірика Рівненської єпархії УПЦ протоієрея Олександра Ілліна, на помин душі покійних потрібно приносити поминальні записки. Робити це краще з вечора п'ятниці, але можна написати безпосередньо в храмі. Імена записуються в родовому відмінку. До молитви Церква дозволяє подавати лише тих людей, які були хрещені в православній вірі і якщо вони не покінчили з собою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колядування, щедрування та посівання: яких ритуалів треба дотримуватися
Додатково в храм можна взяти хліб, крупи, олію, борошно, печиво, цукор, цукерки, сіль. М'ясні продукти і алкоголь не несуть.
Якщо говорити про молитву для поминання покійних, то отець Олександр розповідає, що найпопулярнішою і найпростішою є така: "Пом'яни, Господи, душі усопших рабів Твоїх (перечислення імен)".
У січні православні християни відзначають чимало важливих релігійних подій, наприклад, Різдво Христове, Собор Пресвятої Богородиці, День пам'яті святителя Василія, Хрещення Господнє. На які дні припадають ці та інші свята, можна дізнатися з православного календаря.
Коментарі