Парламент Косова 17 лютого в односторонньому порядку проголосив незалежність краю від Сербії.
За словами Туска, "процес визнання Косова" є процесом "багаторічним і глобальним".
"Проголошення незалежності Косова, потім визнання (цього) всіма нашими найважливішими союзниками, верхівкою ЄС, США, вирішило ситуацію, якщо говорити про ту частину свыту, до якої ми належимо", - сказав глава уряду Польщі.
При цьому в самій Польщі значно більше супротивників визнання незалежності Косова, свідчать дані опитування, проведеного провідним національним Інтернет-порталом Wirtualna Polska.
На питання, чи повинна Польща визнати Косово незалежною державою, 47% респондентів відповіли "ні", 39% - "так" і 13% сказали, що у них немає певної думки.
Анкетування проводилося 20-21 лютого, в опиттуванні брали участь 41 тисяча 97 осіб.
Голова опозиційної консервативної партії "Право і справедливість", екс-прем"єр і брат-близнюк президента Польщі Ярослав Качиньський вважає, що визнання незалежності Косова не буде простим процесом. "Не йдеться про відносини нашої країни з Росією чи Сербією (які не визнають незалежності Косова). Може статися так, що визнання (Польщею) незалежності Косова стане стимулом для дуже агресивних дій Росії, наприклад, у кавказьких державах", - заявив Ярослав Качиньський.
На його думку, в останні тижні рушиться все, чого досягла Польща на сході від своїх кордонів - на Україні, у Грузії і Азербайджані.
Ярослав Качиньський заявив, що у питанні визнання Косова потрібно "дуже і дуже серйозно подумати".
Екс-прем"єр Польщі вважає, що в даному питанні офіційній Варшаві "не потрібно поспішати", повідомляє РІА "Новости".
Коментарі