четвер, 08 березня 2012 11:46

Політики не святкують 8 березня, бо це "радянська традиція"

Політики не святкують 8 березня, бо це "радянська традиція"

Сьогодні, 8 березня, Україна відзначає Міжнародний жіночий день.

Історія Міжнародного жіночого дня починається з "маршу порожніх каструль", який влаштували 8 березня 1857 нью-йоркські текстильниці. Вони вимагали підвищення зарплати, поліпшення умов праці та рівноправності жінок.

У 1977 році ООН спеціальною резолюцією закликала усі країни світу проголосити 8 Березня днем боротьби за жіночі права - Міжнародним жіночим днем.

Gazeta.ua поцікавилась в українських політиків, як вони святкують 8 березня.

Народний депутат від НУ-НС, лідер партії Громадянська позиція Анатолій Гриценко:

"8 березня — це вже не те, що закладалося на початку минулого століття Кларою Цеткін та іншими. Того революційного тону більшість вже не пам'ятає. Скоріше, це просто особливий день, коли жінок вітають з весною — квітками чи поцілунками. Це свято перейшло в певний  людський вимір, який фіксує ставлення до жінки — до мами, до бабусі. Для нашого подружжя святкувати цей день нехарактерно, тому що квіти в домі є завжди, незалежно від місяця. Але очевидно, що 8-го я наберу по телефону маму, привітаю, скажу тепле слово", - сказав він.

Народний депутат від БЮТ-"Батьківщина" Олександр Гудима:

"У моєму оточенні це не свято. Якби  знаходився в Києві, то там дещо інші традиції. Напевно, ми би вітали своїх жінок у фракції, і я би до цього відносився цілком нормально. Але я мешкаю у Львові, і в нас це свято не особливо в пошані. Тому я ніяк на нього не реагую. Воно має зовсім не українське коріння. Для мене свято — це День матері. Це святе. Завжди приїжджаю до своєї мами, якій скоро буде 90 років.  Вона багато-багато років мені говорила, що 8 березня — не свято, і що вона не хотіла б, щоб її діти з цим днем вітали. Але це не тільки її вплив: греко-католицька церква, до якої я належу, має подібну думку і закликає своїх вірних утримуватися від цього святкування. Думаю, що в якомусь часі, може віддаленому, в Україні не буде свята 8 березня", - припустив нардеп.

Народний депутат від Партії регіонів Володимир Зубанов:

"8 березня — найголовніше чоловіче свято. Це свято любові, кохання і краси. До жодного свята чоловіки так не готуються, як до цього. Вже за два тижні починаєш думати, що ж подарувати. Навіть до Нового року так довго не готуються. В мене дружина, донька і дві онуки. Святкуємо традиційно: якісь прості подарунки і квіти. Онукам — іграшки. Доньку не застанеш — вся в бізнесі, частенько за кордоном. У це свято намагаюся зробити щось добре для дружини: щось приготувати, наприклад. Я ніколи не готую — тільки мию посуд чи прибираю в квартирі. А тут роблю такий подвиг", - поділився Зубанов.

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок:

"У нашій родині це свято не відзначали ніколи. Для справжнього українця День жінки щодня, а не раз на рік. Шанувати, поважати і любити жінок потрібно круглорічно — в моїй сім'ї так виховували. Навіть не хочу впадати в історію цього свята, вигаданого Кларою Цеткін і Розою Люксембург, але, як на мене, для жінок це певне приниження. Коли в радянські часи придумували "празднікі", то зробили День будівельника, День міліціонера і День жінки. Тобто раз на рік треба сміття з хати винести і мімозу подарувати. Для багатьох людей 8 березня - це певна традиція ще з радянських часів. Це справа кожного, святкувати чи ні. Тому хочу привітати всіх українок з початком весни", - розповів Тягнибок.

Зараз ви читаєте новину «Політики не святкують 8 березня, бо це "радянська традиція"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

73

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

09.03.2012 10:59:57MAG95.132.130.--
  • 8+
  • 0-
  • Відповісти

Право на праздник имеет каждый. Но зачем все Дни, в т.ч. и самой-самой... международной солидарности чего угодно, делать выходными днями? Пусть каждый, кому близок тот или иной День, в т.ч. и 8 Марта, отмечает его сам или со своими единомышленниками в свободное от работы время. Мы и так одна из самых отдыхающих стран. Достаточно оставить пару светских праздников-выходных (Новый Год и День независимости) да пару религиозных: Рождество да Пасху – для христиан, а для других конфессий – парочку своих праздников на выбор. А у кого душа просит праздника, повод найдет всегда и без красной даты в календаре. Поэтому Тягнибок, как бы кто к нему не относился прав, кода говорит: "Це справа кожного, святкувати чи ні".

09.03.2012 10:21:40Мария93.73.100.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Так , Янукович вирішив, що Люся не підходить до вишуканого декору в Міжгір"ї.

09.03.2012 10:13:15Саня93.73.100.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

А чи привітав хтось першу леді України .Шкода цю жінку у вигнанні !

09.03.2012 09:14:572294.244.38.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

и сколько гнили в нашем народе! праздник весны! и то обгадить надо.

09.03.2012 09:24:49хрін46.185.43.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

в вашому народі свято весни - Маслєнніца. А тепер ПІСТ. Чи ти невіруючий?????? ДО свого батюшки звернись із питьанням віри і постів! Може розкаже маскалик якщо із будуна вийшов!

09.03.2012 08:07:16551178.209.76.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Прочитал комментарии нунса, бютовца, тягнибока... и ПОНЯЛ, ПОЧЕМУ юлю прывиталы голыми мужиками ! Чтоб еще раз напомнить - 8 бэрэзня - це не свято, це насмешка над багынямы!

09.03.2012 08:46:47хрін46.185.43.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

ПРочитав, тепер перед януковичем роздягайся. Весна прийшла жіночко! А вони весною перед іноземцями роздітись мають. Янукович приказав!

08.03.2012 22:05:18хрін 46.185.43.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Одного не розумію! Чого трольчики свого Януковича у ідіотизмі і бандерівщині звинувачують?????? :):):):):):):):):)
Виктор Янукович был членом ВЛКСМ — в 1964—1978 гг., a также членом КПСС — с 1980 по 1991 год
В 2001 году, заручившись согласием Леонида Кучмы, впервые посетил Москву с официальным визитом. Весь период пребывания на выборных должностях на Украине пользовался неизменной поддержкой "Землячества донбассовцев Москвы"
21 ноября 2002 года Виктор Янукович был назначен на должность премьер-министра Украины
4 августа 2006 — 18 декабря 2007 года — премьер-министр Украины во второй раз, член Совета национальной безопасности и обороны.
с 25 февраля 2010 — президент Украины, глава Совета национальной безопасности и обороны

09.03.2012 09:16:422294.244.38.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

ну точно ХРЕН!!!

09.03.2012 09:25:51хрін46.185.43.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

поцілуй на цім слові себе в сраку! Слабо? :):):):):):):):):) Цілуйся трольчику, цілуйся!!!!!

08.03.2012 22:07:03хрін46.185.43.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Цікаво, а зек як міг стати камсамольцем???????? Ото себе відпєтушарив, аби відбілитити! Чи всі своїх здав і за це став камсамольцем??????????

08.03.2012 17:22:37Рол178.94.44.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Какая многообразная тупость ! Примитивное мироощущение ! Что, женщины уже всего достигли в своих правах ? Даже как матери, как жены, как работающие в офисах и комерческих структурах - женщины равны в правах и всё у них замечательно? Избитую до полусмерти мужем женщину кто-то услышит ?! Женщинам уже не надо боротся за свои права ?! Вы дикие и тупые животные ! Клара Цеткин - личность и борец, а бредни сегоднешних полуголых фемен просто разновидность проституции.

09.03.2012 10:33:13хххх94.45.103.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

А чим лезб1йка Клара в1др1зняэться в1д сучасних?

08.03.2012 17:43:36Мирон188.191.47.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

у вас чим паршатіший жид тим більший герой - цеткін, ленін :D:D:D

08.03.2012 22:36:25Алекс93.75.139.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Она урожденная Клара Айсснер, немка. Вышла замуж за одесского еврея Осю Цеткина. Вот кабы за бандерлога немытого, могла бы носить фамилию Клара Засранив-Фарион.

09.03.2012 18:55:19Мирон188.191.47.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

Ого скільки [Видалено] на сайті :D:D:D

09.03.2012 19:50:06+93.75.29.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Блог є, але у схронІ В КОМЕНТАХ краще?

09.03.2012 19:42:23Бонифаций 178.94.57.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Та и не говори , сам в шоке .:):):):)

08.03.2012 22:12:23+93.75.29.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Мирон -придурок!:):):):)

08.03.2012 18:02:04Рол178.94.44.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Эйнштейн, Бор, Ландау, Мечников и много других есть нобелевские лауреаты. К.Маркса и не вспоминаю. Но, а женщинам Украины не нужно равноправие, личная свобода, человеческое существование ? Ведь большинство населения Украины женщины и несправедливость нашего "незалэжного сегодня" в первую очередь терзает и ущемляет их как женщин и граждан, их индивидуальность и как личность.

08.03.2012 18:39:45хрін46.185.43.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

бонцю, ти чого мєчнікова, маркса і леніна до бабів приписав?????????? ;);););););););););););););););););););););););););););););) ;););););););););););););););)

08.03.2012 18:30:20Мирон188.191.47.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

І янек з пенсійною реформою перший :D:D:D:D

08.03.2012 16:16:01Увы!93.79.207.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Радуйтесь бабы! Вас один день в году признают женщинами, в остальные дни вы - асфальоукладчицы!

08.03.2012 22:14:28Горлица93.75.29.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

Сейчас мы в основном минусоукладчицы. Нравится! Продолжайте, батенька!:)

08.03.2012 21:14:55вова со львова92.113.88.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

А ты ещё устройся асфальтоукладчиком......а так 20 лет постоянный выходной.:(:(:(:(:(:(

08.03.2012 16:08:46Papa212.248.114.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Если кто-то в Украине связывает этот деь с Кларой Цеткин, то человек в беде. Ему надо помогать. А если он об этом говорит во всеуслышание, то ему не надо помогать.

08.03.2012 16:20:35Фара93.79.207.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Ты из категории "асфальоукладчиц", которых один день в году признают женщинами. Это больше , чем беда. Тебе уже ничем не поможешь!

08.03.2012 15:46:01Клара93.79.207.--
  • 6+
  • 0-
  • Відповісти

В результате борьбы коммунисток-революционерок за эмансипацию и "равноправие полов" появился праздник 8 Марта и профессии типа "асфальтоукладчица".Поздравляем!

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути