Південна Корея у вівторок здійснила запуск першої ракети космічного призначення, в розробці якої брали участь російські фахівці. Про старт ракети повідомив прес-секретар Державного космічного науково-виробничого центру імені Хрунічова Олександр Бобреньов.
Спочатку запуск був запланований на 19 серпня. Проте тоді ЗМІ повідомили, що запуск ракети відкладений у зв"язку зі смертю колишнього президента країни, лауреата Нобелівської премії миру КімДе Чжуна. В той же час, за деякими даними, запуск був відкладений ще і з технічних причин - проблеми були з програмним забезпеченням ракети.
Запуск першої південнокорейської ракети KSLV-1, що також отримала назву "Наро-1", був здійснений з космодрому Наро. Перший ступінь ракети розроблений фахівцями ДК НВЦ імені Хрунічова на основі доробку по першому ступеню для перспективної російської ракети-носія "Ангара". Розробкою проекту космодрому також займалися російські фахівці.
Всього на розробку ракети Південною Кореєю було витрачено близько 400 мільйонів доларів США.
Російські фахівці розробляли перший ступінь ракети в рамках двосторонньої міжурядової угоди про співпрацю в сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях. Контракт про спільну розробку і створення південнокорейського космічного ракетного комплексу з ракетою-носієм легкого класу KSLV-I між Росією і Південною Кореєю був підписаний в жовтні 2004 року.
Співробітники ДК НВЦ імені Хрунічова також займалися розробкою ступеня в цілому. Двигуни для ракетного ступеня були розроблені і виготовлені НВО "Енергомаш". Конструкторське бюро транспортного машинобудування розробило проект космічного центру "Наро" на острові Венародо, що розташований за 485 кілометрів на південь від столиці країни Сеула.
Другий ступінь ракети і космічний апарат були спроектовані і виготовлені в самій Південній Кореї. З південнокорейського боку замовником проекту виступив Корейський інститут аерокосмічних досліджень.
Ракета KSLV-1 зможе виводити корисне навантаження масою до 100 кг на низьку еліптичну орбіту заввишки 300 км в перигеї і 1500 км в апогеї. Довжина ракети-носія складає 33 м, діаметр - 2,9 м, загальна вага - 140 т. Ракета повинна вивести на орбіту південнокорейський 100-кілограмовий супутник.
Експерти чекають, що запуск південнокорейської ракети викличе негативну реакцію з боку Північної Кореї, на яку ООН вирішила накласти санкції після запуску ракети дальньої дії в квітні цього року.
Як повідомляється, тепер Південна Корея хоче побудувати ракету самостійно. Передбачається, що це відбудеться до 2018 року. Крім того, в планах цієї країни - запуск супутників. Влада Південної Кореї намагається хоча б частково наздогнати своїх конкурентів в цій сфері - Японію, Китай, Індію і частково Північну Корею, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі