30 листопада в Україні відзначають День радіотехнічних військ Повітряних сил ЗСУ.
Із початку повномасштабної війни радіотехнічні війська зафіксували майже мільйон повітряних цілей ворога. Цілодобово вони виявляють та супроводжують сотні ворожих літаків, вертольотів, безпілотників, бомб та ракет. Про це повідомляє командування Повітряних сил.
"Коли ми пишемо у ранішніх зведеннях: "…цієї ночі радіотехнічними військами виявлено понад 150 повітряних цілей", знайте - за цією фразою криється важка і небезпечна робота радіолокаційних підрозділів, розосереджених по всій території України", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог атакував Україну 132 дронами - скільки вдалося збити
У Повітряних силах наголошують, що військовослужбовці радіотехнічних військ ніколи не спускаються в укриття під час ворожих атак, бо їхнє завдання - якомога швидше виявити ворожу ціль і видати цю інформацію на командні пункти.
"А для цього треба бути, як то кажуть, на висоті. Отримавши дані про ворожі цілі у бій вступають авіація, зенітні ракетні війська, мобільні вогневі групи, активують свої засоби підрозділи радіоелектронної боротьби. Уся країна отримує сповіщення про небезпеку і карта поступово стає червоною", - йдеться у повідомленні.
Із початку повномасштабної війни радіотехнічними військами виявлено та здійснено супровід понад 345 тисяч ворожих цілей. Це - 175 тисяч літаків, 100 тисяч вертольотів, 57 тисяч БпЛА, понад 13 тисяч ракет різних типів.
"Нині чимало воїнів радіотехнічних військ Повітряних Сил беруть активну участь у бойових діях, пліч-о-пліч з побратимами боронять країну від агресора, щодня і щоночі у складі мобільних вогневих груп знищують ворожі безпілотники і ракети. Дякуємо воїнам РТВ за захист та професіоналізм, шануємо тих, хто пішов у вічність", - додали у Повітряних силах.
У ніч на 28 листопада росіяни атакували електричні підстанції у різних областях України. Вдалося збити майже 90% крилатих ракет "Калібр" та Х-101.
У Повітряних силах ЗСУ зазначили, що противник останнім часом під час атак застосовує велику кількість ракет та безпілотників. Їхнє масоване застосування на окремих напрямках часто перевищує кількість засобів прикриття.
Коментарі
1