Російсько-український ракетоносій "Дніпро" не зміг вивести на орбіту перший супутник Білорусії. Запускали "Дніпро" з космодрому Байконур вчора опівночі. Проте на 86-ій секунді польоту сталося аварійне припинення роботи двигуна першого ступеня ракети.
Він упав за 25 км від стартового майданчика. Про це повідомив заступник голови Роскосмосу Юрій Носенко.
- При цьому населені пункти та довколишні території не були пошкоджені, - додав він.
Разом з ракетою впало 18 апаратів, які вона повинна була вивести на орбіту, зокрема перший супутник Білорусії "Білка". Це був супутник дистанційного зондування землі (ДЗЗ).
Підготувати і реалізувати проект з його створення в квітні 2003 року доручив білоруський президент Олександр Лукашенко. Він запевняв, що майбутній запуск стане першим кроком республіки в освоєнні космічного простору. Зрозумівши, що ракета-носій втрачена, Лукашенко не дуже засмутився, кажуть в прес-службі Роскосмоса.
Поки що невідомо, як відреагували на аварію Ракетні війська стратегічного призначення (РВСН) Росії. Річ у тому, що конверсійний ракетоносій "Дніпро" створений на базі рідинної міжконтинентальної балістичної ракети РС-20 російського виробництва.
Перший і другий ступені "Дніпра" є штатними ступенями ракети РС-20 і використовуються без доопрацювань, а третій ступінь - штатний ступінь РС-20 з модернізованою системою управління. Ці ракети є частиною ядерного щита Росії та кожен їх старт, зокрема за російсько-українською конверсійною програмою "Дніпро", йде в залік продовження їх ресурсу. Всі попередні шість запусків "Дніпра" були штатними . Тепер же надійність РС-20 опинилася під питанням, повідомляє Газета.ru.
Коментарі