- Війна допомогла нам повірити в себе на національному рівні. Зараз треба створити певні інститути, які з національного рівня допоможуть нам перенести цю віру на рівень індивідуальний, - вважає капелан Андрій Зелінський, який перебуває з бійцями на передовій від початку бойових дій.
- Нам потрібні люди, які вміють радіти смаку перемоги, кожної: над собою, над життєвими обставинами, зрештою над ворогом. Тоді нам легше продовжувати боротьбу. Ми вже відчули смак перемоги.
Припинення вогню — це важливий крок, але це ще не перемога. Остання куля — це лише остання куля. Перемога — це більше ніж остання куля. У нас кожна війна — це руйнація цивілізації, яку ми будували. Це радикальна деструкція простору і часу. Просто припинити вогонь — це ще не перемога. Перемога — це змінити себе і збудувати нове суспільство. Однозначно після Майдану ми проголосили нові цінності, отримали нові орієнтири. Але однієї події не достатньо для того, щоб відбулася якісна трансформація 40 мільйонів населення.
Для трансформації суспільства потрібні державні інститути, які функціонуватимуть на нових цінностях — говорить капелан.
- Обсяг і масштаб реформ, якими ми зараз займаємося, мабуть, безпрецедентний для сучасної історії європейських держав. Нам треба змінити багато за дуже малу кількість часу. А суспільні трансформації — це процеси, які тривають довго й еволюційно. Час грає проти нас сьогодні. Тому нам не можна його втрачати.
Коментарі