Щороку профтехучилища випускають 150-160 тис. спеціалістів, однак фахівців для бізнесу все одно бракує. Про це повідомили Gazeta.ua під час круглого столу з питань реформування професійно-технічної освіти.
"В Україні державні стандарти щодо робітничих професій та перелік спеціальностей постійно змінюються та вдосконалюються . Їх пристосовують до запиту з боку роботодавців, потреб держави та побажань самих учнів. Наприклад, професія "оператор комп'ютерного набору" давно себе пережила і нікому не потрібна. Є багато перспективних професій, пов'язаних із готельно-ресторанною справою, сферою автомобільного обслуговування, на них є запити з боку підприємств. Але роботодавці відчувають дефіцит певних роботодавців, тому співпраця у розробці державних та міжнародних стандартів триватиме і далі", - говорить В'ячеслав Супрун, директор департаменту професійно-технічної освіти МОН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хобзей: опорні навчальні заклади формуватимуть на місцях за конкурсом
У професійно-технічних навчальних закладах України випускають 50 тис. фахівців для промисловості, 24 тис. - для будівництва, 18 тис. - для сфери транспорту і зв'язку, 9 тис. - легка промисловість, 30 тис.- громадське харчування, 11 тис.- сфера обслуговування.
"Ніхто не хоче приходити і працювати на швейну фабрику вже 7 років. Дуже гостро відчувається брак молодих фахівців. Українці їдуть працювати за кордон, деякі живуть на виплати по безробіттю. Середній вік фахівців на фабриці складає 50-52 роки. Нині молодь не хоче працювати руками, хоча, наприклад, у Німеччині це, навпаки, престижно", - каже директор фабрики "DANA".
Нагадаємо, викладачі публікують наукові роботи низького рівня заради підвищення рейтингу.
Коментарі
1