Патріарх РПЦ Кирило відслужив Божественну літургію у Свято-Преображенському соборі Дніпропетровська.
На літургію зібралися близько 10 тисяч парафіян.
У своїй проповіді перед присутніми патріарх наголосив, що, перебуваючи у Дніпропетровську, він молився за Україну, за її духовне та матеріальне процвітання, подолання політичних та громадянських конфліктів.
"Я радію всьому тому, що я побачив на дніпропетровській землі: чудовий розвиток церковного життя, однодумство церковної та світської влади, розуміння ролі духовного церковного фактора в житті народу. Все це наповнює моє серце великою радістю. Якщо так працюватиме держава, поєднуючи молитву та працю, зусилля світської та церковної влади, то перед нами постане вічний і квітучий лик України", - сказав патріарх.
Глава Російської православної церкви також закликав православних Дніпропетровщини берегти "єдність церкви і на цій єдності розвивати всі сторони життя".
Після літургії патріарх вручив архієпископам Дніпропетровському та Павлоградському Іринею Криворізькому і Нікопольському Єфрему патріарші відзнаки - панагії.
Також на пам"ять про свій візит патріарх залишив у дарунок Свято-Преображенському собору копію Ікони Казанської Божої Матері.
Крім того, патріарх вручив нагороди РПЦ – ордени Даниїла Московського - голові Дніпропетровської ОДА Олександру Вілкулу, голові обласної ради Євгену Удоду та меру Дніпропетровська Івану Куліченку.
Патріарх Кирило також вручив Патріарші грамоти і дніпропетровському журналісту та юристу Борису Філатову, ректору Дніпропетровської медичної академії Георгію Дзяку та начальнику УСБУ в області Володимиру Верхогляду.
В свою чергу голова Дніпропетровської ОДА вручив патріарху Московському дарунок від регіону – дерев"яну копію Смоленського собору Успіня Пресвятої Богородиці. Саме в цьому соборі патріарх Кирило служив 24 роки до обрання його главою РПЦ у 2009 році.
Після Божественної літургії партріарх Кирило відвідав Дніпропетровську обласну лікарню ім. Мечникова та поклав квіти до Монументу слави воїнам, загиблим під час Великої Вітчизняної війни.
Коментарі
1