Перемога проросійської партії "Злагода" у Латвії схожа на можливий непоганий результат "Опозиційного блоку" на українських виборах 2019-го.
Про це в коментарі для Gazeta.ua говорить політолог Петро Олещук.
"Реально політичний вектор країни їм змінити не вдасться. Такий результат свідчить про те, що проросійський виборець консолідовано голосує. Пролатвійський електорат обирає серед кількох партій. Відповідно, їхні показники менші, ніж у "Злагоди", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кордон Росії ніде не закінчується" - як РФ втручалася у вибори Латвії
На думку політолога, цієї перемоги замало, аби сформувати більшість та одноосібно впливати на політику країни.
"Інші партії, що пройшли до Сейму, не хочуть співпрацювати зі "Злагодою". Більшість із латвійських політсил виступають за національні інтереси своєї країни. Коаліція з проросійською партією стане дуже токсичною для них. Втратять електоральну підтримку. Більшість формуватимуть без "Злагоди". Сформована коаліція висуватиме кандидатуру на пост прем'єр-міністра", - пояснює Петро Олещук.
Латвія є членом Європейського союзу та Північноатлантичного альянсу, нагадує він.
"Тож вона не може суттєво змінити політичний вектор у бік Москви. Країна залежна від співпраці з цими організаціями. Політика щодо України теж буде стійкою. Латвія пам'ятає, що таке "русский мир", - додає політолог.
На парламентських виборах у Латвії 6 жовтня найбільшу кількість голосів отримала проросійська партія "Злагода". Її очолює мер Риги Ніл Ушаков. За неї проголосували 20% виборців. Другу позицію з 14% голосів і 16 мандататів здобула популістська "Кому належить держава". Нова консервативна партія - на третьому місці із підтримкою в 13,6%, що теж гарантує 16 мандатів. "Партія зелених і селян" на чолі з нинішнім прем'єром Марісом Кучінкісом отримала 10%. Загалом до Сейму Латвії пройшли 7 політичних сил. Решта не подолали 5% виборчий бар'єр. Оновилися 2/3 парламенту. Лише 35 зі 100 депутатів змогли зберегти свої мандати.
Коментарі