Пакистан провів успішні випробування ракети ближнього радіусу дії (до 200 км) класу "земля-земля" HATF-XI Abdali, здатної нести ядерний заряд, повідомляє Reuters з посиланням на заяву пакистанських військових.
- Випробування були направлені на підтвердження бажаних технічних параметрів, що було успішно досягнуто, - йдеться в заяві військових.
Це вже друге випробування даної ракети за останній місяць.
За останні місяці Ісламабад провів вже цілу серію випробувань балістичних ракет, здатних нести ядерний заряд. Так, у березні Пакистан випробував крилату ракету HATF-VII Babur, що має дальність до 700 км. В кінці лютого він успішно запустив ракету Hatf VI (Shaheen II) дальнього радіусу (2 тис. км). А в грудні 2006 року Пакистан здійснив запуск нового типу ракет ближнього радіусу дії, здатних нести ядерний заряд, - Hatf III (Ghanzavi), радіус дії якої складає 290 км.
Крім того, за даними експертів американського Інституту з питань науки і міжнародної безпеки, Пакистан веде будівництво нового ядерного реактора, потужність якого дозволить збагачувати достатньо плутонію для виробництва 40-50 одиниць ядерної зброї на рік.
Подібне розширення ядерної програми дозволить Пакистану в 20 разів збільшити потужність своїх ядерних озброєнь.
Пакистан, так само як і сусідня Індія, не підписав договір про нерозповсюдження ядерної зброї, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі