У питанні постачання зброї Україні відбувається якісний перехід у кількісний.
Усю свою історію ми не мали такої кількості сучасної зброї стандартів НАТО майже усіх типів та видів, сказав міністр оборони Олексій Резніков під час телемарафону, передає Gazeta.ua.
"Ми з вами отримали реальні речі, про які не могли мріяти. Це артилерія 155 калібру, і MLRS або системи залпового вогню такі, як HIMARS або M270, протикорабельні ракети Harpoon, танки, бронетранспортери, бронетранспортери різного типу якісні й сучасні. Bradley, Marder, Cougar, відповідно Challenger, Leopard і будемо мати Abrams", – наголосив він.
Додав, що політичне рішення про винищувачі F-16 ухвалено. Залишилось лише питання навчання та підготовки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Німеччині сказали, чому не дадуть Україні F-16
"Залишаються підводні човни, тому що навіть протимінні кораблі ми вже теж маємо. Два кораблі стоять у Великій Британії під українськими прапорами з українськими екіпажами. І скоро теж ми будемо мати від уряду Нідерландів", – пояснив міністр.
Резніков додав, що під час такої відкритої війни завжди буде всього недостатньо. Це війна ресурсів.
"Тому не може бути достатньо снарядів, амуніції, артилерії скільки, скільки б ти хотів. Тому що є поняття тактичний запас, стратегічний запас. Тому, звісно, потреби Збройних сил, Сил оборони набагато більші, ніж ми з вами виробляємо в Україні та партнери дають. Там з позитиву – партнери діляться з нами системно, сплановано своєю зброєю зі своїх складів. І одночасно вони вже замовили та профінансували свою індустрію на виробництво додаткових боєприпасів, снарядів, амуніції та різних видів зброї й найголовніше – запасних частин. Тому що будь-яка система потребує ремонту", – вказав міністр оборони.
Навчання українських пілотів на винищувачах F-16 можуть розпочатися у липні. Програма тренувань зараз готується, сказав міністр оборони України Олексій Резніков.
Виробник винищувачів F-16 Lockheed Martin готовий допомогти українським пілотам у навчанні та обслуговуванні. Але країни НАТО повинні відправити ці літаки Україні, сказав головний операційний директор Lockheed Martin Френк Сент-Джон.
Коментарі