вівторок, 13 листопада 2018 15:07

Опитування показало, скільки українців вважають Росію агресором

Опитування показало, скільки українців вважають Росію агресором
Опитування провели 19 жовтня – 2 листопада 2018 року. Фото:exo.in.ua

Майже дві третини опитаних громадян України – 63% - вважають Російську Федерацію країною-агресором щодо України.

Про це свідчать результати спільного соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, Українським центром економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова та Соціологічною групою "Рейтинг".

"Ми задавали питання: "Чи вважають Росію країною-агресором щодо України?". Переважна більшість – 63%, майже дві третини опитаних – вважають так, 22% – не вважають, 15% – вагаються із відповіддю", - сказав директор Соціологічної служби центру Разумкова Андрій Биченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найбільше голосів від виборців, які ще не визначилися, відійдуть Вакарчуку, Рабіновичу та Зеленському – західні соціологи

За його словами, у регіональному розрізі вважає Росію країною-агресором переважна більшість респондентів на заході та в центрі України.

"На сході приблизно порівну вважають і не вважають, і на півдні трохи більше не вважають Росію агресором, ніж вважають. Цікавими, на мою думку, є відповіді на це питання серед тих, хто виступає за вступ до НАТО та проти вступу до НАТО. Зрозуміло, що 88%, тобто переважна більшість тих, хто виступає за вступ до НАТО, вважають Росію агресором. При цьому серед тих, хто проти вступу до НАТО, вважає Росію агресором 40%. Тобто ми бачимо, що багато українців не побачили ефективність НАТО в нашому протистоянні з Росією", - сказав Биченко.

На його думку, це пов'язано з тим, що Україна не отримала настільки явної підтримки від структур Заходу – принаймні, як того прагнула. Також він розповів про рівень підтримки українцями вступу України до Європейського Союзу та Організації Північноатлантичного договору.

"Якби сьогодні проводився референдум щодо вступу України до ЄС, то половина – 50% - проголосували би за вступ, а 30% – проти вступу", - сказав він.

Водночас вступ до НАТО має дещо більше прихильників (40%), ніж противників (36%). Прозахідний вектор користується вищим рівнем підтримки серед жителів центрально-західних регіонів, більш молодших і заможніших респондентів. За останні 2 роки рівень підтримки вступу України як до ЄС, так і до НАТО дещо знизився.

Окрім того, соціологи зазначають, що за останній місяць дещо зростає рівень підтримки мирних шляхів вирішення проблеми на Донбасі. Так, 31% опитаних висловлюються за припинення військових дій на Донбасі та визнання цих територій тимчасово окупованими, 27% – за надання цим територіям федеративного статусу в складі України. Лише 8% підтримують відділення цих територій від України, а кожен шостий (17%) не визначився щодо цього питання. З іншого боку – 17% вважають, що необхідно продовжувати військові дії до повного відновлення української влади на окупованих територіях – рівень підтримки альтернативи знизився з 21 до 17%.

Опитування провели 19 жовтня – 2 листопада 2018-го. Опитали 10 тис. респондентів віком від 18 років в усіх областях України (без врахування АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Статистична похибка вибірки становить не більш як 1%.

91% громадян вважає корупцію серйозною проблемою України. 61% опитаних переконані, що це найсерйозніша проблема, яка заважає розвитку країни.

Зараз ви читаєте новину «Опитування показало, скільки українців вважають Росію агресором». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути