пʼятниця, 05 травня 2006 16:02

Оприлюднений список найнебезпечніших аеропортів світу

Літак А-320 авіакомпанії Armavia, що зазнав катастрофи над Чорним морем повинний був приземлитися в аеропорту Адлера. Авіалайнер розбився, коли заходив на друге коло для посадки. Фахівці називають цей аеропорт "складним ".

- Аеропорт Сочі - один із найскладніших складних аеропортів Радянського Союзу, а тепер Росії. Складність у тім, що захід на посадку можливий тільки з боку моря. А можливість йти на друге коло обмежена через гори, - говорить Рубен Єсаян, заслужений льотчик-випробувач, колишній пілот А-320.

Ще одним "складним" аеропортом в Росії вважається іркутський аеропорт. Аеродром розташований у гірській місцевості, на висоті 600 метрів над рівнем моря. Через крути глісади заходу, при посадці літак повинний майже "падати" на смугу. Крім того, там низький тиск, а це, на думку пілотів, впливає на роботу двигунів.

Схожі умови й в аеропорті Петропавловськ-Камчатського - крім вулканів і сопок, там роботу пілотів ускладнюють сильні повітряні потоки.

Чимало "складних" аеропортів і в інших країнах.

Найскладнішими для злету і посадки з аеропортів світу вважаються Лхаса і Бангда, розташовані в Тібеті. Перший знаходиться на висоті 3,5 тис, а другий - 4,3 тис метрів над рівнем моря. Обидва оточені горами.

Аеропорт у Бангді є найвисокогірнішим цивільним аеропортом у світі. І саме тут побудована найдовша в світі злітно-посадкова смуга (5,5 тис метрів).

Також оточений горами аеропорт непальської столиці Катманду вважається одним із самих важких для посадки місць у світі. Літак сідає в ущелину, на краю прірви. У нічних умовах польоти в Непал не виконуються.

Надзвичайно складні умови посадки в іранському аеропорті Хорремабад, розташованому на південному заході країни. Аеропорт з усіх боків оточує гірська гряда, вершини якої сягають пятикилометрової висоти. Взимку, коли над горами стоїть непроглядний туман, посадити машину тут може лише пілот екстра-класу.

У Монголії аеропорт Буянт-Ухаа, розташований у 17 кілометрах від центра монгольської столиці, має захід на посадку і зліт літаків тільки з одного напрямку через складний гірський рельєф місцевості, а в зимовий час небо навкруги аеропорту постійно знаходиться в задимленні від печей близько розташованих юрточних кварталів столиці. Ця ситуація взагалі не відповідає міжнародним нормам безпеки польотів.

У Скоп"є (Македонія) знаходиться найважчий аеропорт Європи. Проблема в тому, що прямо за курсом коротенької злітно-посадкової смуги знаходиться двокілометрова гора.

Аеропорт у Хітроу в Лондоні вважається одним із найскладніших через сильні бічні вітри.

Норвезький аеропорт Лонг"їр на архіпелазі Шпіцберґен складний для посадки через погодні умови, що постійно (і стрімко) змінюються, низькe хмарність, вітер і суцільний гірський масив що оточує аеропорт, повдомляє РИА "Новости".

Зараз ви читаєте новину «Оприлюднений список найнебезпечніших аеропортів світу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути