Ще в січні цього року ці прогнози були оптимістичніші. Тоді йшлося про напіввідсоткове зниження. У новій доповіді підкреслюється, що рецесія в промислово розвинених країнах вкрай негативно відіб"ється на економічному стані держав, що розвиваються.
У ньому звертається увага на різке погіршення з кінця 2008 року економічного стану країн з перехідною економікою. Ці держави постраждали від краху глобальної кредитної системи, колапсу світової торгівлі і падіння цін на сировинні товари, особливо нафту і метали. Прогнозується, що в 2009 році ВВП в країнах СНД скоротитися на 5,4%.
Експерти ООН відзначають, що країни регіону, багаті природними ресурсами, прийняли низку ефективних антикризових заходів, використовуючи засоби, накопичені за часів буму нафтових цін. Наприклад, в Росії був представлений фінансовий пакет заходів економічного стимулювання в розмірі рівному 9% від ВВП цієї країни. Інші країни регіону були вимушені звернутися за допомогою до Міжнародного валютного фонду (МВФ). Білорусь, Вірменія, Киргизстан і Україна підписали відповідні угоди з МВФ. У доповіді висловлюються побоювання у зв"язку зі зростанням соціальної напруженості і політичної нестабільності в деяких країнах СНД. Його автори підкреслюють, що ці тенденції посилюють економічну невизначеність в регіоні.
Експерти ООН вважають, що відновлення світової економіки, можливо, почнеться в 2010 році. Але для цього необхідний масивний пакет заходів економічного стимулювання, які носять послідовний характер, забезпечують взаємну підтримку на глобальній основі і відповідають стабільним цілям розвитку. Одночасно автори нової доповіді не виключають затяжної глобальної рецесії. Вони звернули увагу на те, що держави-члени "великої двадцятки" зробили рішучі заходи зі збільшення розмірів офіційної допомоги на меті розвитку, але для стійкого і довгострокового відновлення глобальної економіки необхідно зробити значно більше.
У новій доповіді ООН звертається також увага на різке зростання безробіття в 2008 році. У найближчі два роки роботу втратять ще 50 мільйонів осіб. Проте експерти ООН не виключають, що у разі подальшого погіршення економічного стану в світі ця цифра може подвоїтися, повідомляє Полит.ру.
Коментарі