В останні роки існування Радянського Союзу було складно купити їжу та отримати якісні послуги.
У магазинах люди відстоювали довгі черги не тільки за дефіцитними товарами, а й за хлібом. Алкоголь купити було важко, але ним часто треба було доплачувати за шматок м'яса чи роботу сантехніка.
Американський фотожурналіст Пітер Тернлі часто бував в СРСР. У 1990-1991 роках Пітер багато їздив Радянським Союзом і зафіксував останні місяці життя цієї країни.
"СРСР на знімках Пітера постає нам у своєму реальному вигляді - як дуже бідна, невільна і якась буквально безпросвітна країна. У 1991 році життя людини було низкою суцільних мук, черг і принижень - і всі тільки й чекали на те, коли все це закінчиться і люди почнуть жити нормально. Ну а сьогодні люди, що трохи від'їлися, часто бажають "повернутися назад в СРСР", ось тільки навіщо їм це - незрозуміло", - пише у своємо блозі журналіст Максим Мирович.
На вулицях міст розгулювали повії, а міліція робила вигляд, що їх не помічає. Багато людей зловживали алкоголем, зокрема молоді хлопці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кравчучки, жуйки і спортивні костюми: які речі стали символами 1990-х
Жінки працювали на рівні з чоловіками та намагалися прокормити родину. Якість продуктів була низькою, одяг купували дешевий, а про моду чи яскраві речі тоді навіть не говорили серед робочого простого народу.
25 грудня 1991 року о 19:00 востаннє виступив президент СРСР Михайло Горбачов. О 19:38 на куполі Кремлівського палацу було спущено прапор Радянського Союзу
24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. 1 грудня 1991 року його підтримав народ на Всеукраїнському референдумі.
Коментарі
1