Ексклюзиви
Вівторок, 19 серпня 2008 20:49

Обама: "Дії Росії вплинуть на ядерну співпрацю"

Лідер президентської гонки у демократів сенатор Барак Обама виступив з попередженням про те, що дії Росії в Грузії матимуть негативні наслідки для російсько-американської угоди про співпрацю у сфері цивільної ядерної енергетики.

"Росія повинна знати, що її дії матимуть наслідки - вони утруднять угоду по цивільній ядерній енергетиці і позначаться на положенні Росії в міжнародному співтоваристві, зокрема на Раді Росія - НАТО і прагненні Росії брати участь в таких організаціях, як СОТ і ОЕСР", - сказав Обама, виступаючи у вівторок на щорічному з"їзді організації американських ветеранів зарубіжних воєн в Орландо в штаті Флоріда.

Нагадавши, що він "засудив російську агресію", кандидат в президенти США підкреслив, що "для дій Росії можливих виправдань немає".

Російсько-американська угода про співпрацю в цивільній ядерній енергетиці була підписана 6 травня в Москві генеральним директором "Росатома" Сергієм Кірієнко і Уїльямом Бернсом, який тоді займав пост посла США в Росії.

Президент США Джордж Буш 13 травня направив законодавцям текст американсько-російської угоди з проханням підтримати цей документ.

У листі Буша наголошувалося, що пропонована угода забезпечує всеосяжні рамки для мирної ядерної співпраці з Росією на основі взаємної прихильності ядерному нерозповсюдженню. У листі також уточнювалося, що документ розрахований на 30 років і "вирішує передачу технологій, матеріалів, устаткування, включаючи реактори, і компонентів для ядерних досліджень і виробництва ядерної енергії".

Набуття чинності угоди залежить тепер від позиції конгресу США, повідомляє РІА Новости.

Зараз ви читаєте новину «Обама: "Дії Росії вплинуть на ядерну співпрацю"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода