В Івано-Франківській області людей зможуть повідомити про евакуацію унаслідок повені лише за 4 години.
Про це повідомив заступник начальника Івано-Франківського обласного управління надзвичайних ситуації Микола Паламарчук.
Після липневої повені 2008 року мала почати роботу нова iнформацiйно-довiдкова служба, яка б допомагала населенню у надзвичайних ситуаціях, подібно американській 911. Проте вона так і не була створена.
Прикарпатський регіон досі не забезпечений цифровою станцією зв"язку із реєстрацію мовної iнформацiї та автоматизованим оповіщенням.
Проблеми пов"язані з оповіщенням населення існують у Калуській, Косівській, Тисменицькій райдержадміністраціях та в місті Івано-Франківську, повідомляють у центрі пропаганди головного управління МНС в області.
Щоб швидко реагувати на надзвичайні ситуації хотіли об"єднати всi сили - вiд оперативного реагування до комунальників під одним номером 112.
"Раз у п"ять років для керівного складу проводимо навчання цивільного захисту. Проте випадає одна важлива ланка – прості люди. Не має технічних засобів, щоб донести до них важливу інформацію, - сказав Паламарчук. - Колись у кожному населеному пункті стояв гучномовець, у хатах усі мали "брехунець". Сьогодні проводові радіо знищено і з кожним роком тенденція йде до зменшення таких точок".
Зазвичай, про евакуацію мешканців віддалених населених пунктів повідомляють через сільських голів.
Найближчі дні у верхів"ях річки Дністра та на ділянці Галич – Нижнів внаслідок скресання криги та льодоходу, рівень води підніметься води до 2 м.
Коментарі