пʼятниця, 28 січня 2022 19:41

"Ніякі решітки на танках не врятують": як українські військові вперше стріляли з комплексів NLAW
14

Випускники курсу операторів протитанкових ракетних комплексів NLAW провели стрільби
Фото: Валерій Шмаков
Стріляли з ПТРК на дистанціях від 300 до 600 метрів.
Умови стрільб були наближені до бойових
У якості мішеней були бойова машина піхоти, САУ і бронетранспортрер МТ-ЛБ
Операторам протитанкових ракетних комплексів NLAW після стрільб вручили сертифікати про проходження курсу

Сьогодні українські військові вперше здійснили навчальні стрільби з переданих Великою Британією протитанкових ракетних комплексів NLAW.

Gazeta.ua підготувала відео та фотогалерею зі стрільбищ, що відбулись у Львівській області на базі 184-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.

Стріляли ПТРК на дистанціях від 300 до 600 метрів. У якості мішеней були споруда, танк і бронетранспортрер МТ-ЛБ. Вогонь вели з будинку через вікно, окопу та із бойової машини. Всі цілі були вражені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журналіст розкрив масштаби збройної допомоги Україні від США та Британії

Опанування нової зброї відбувається під керівництвом інструкторів зі складу тренувальної місії Збройних сил Великої Британії в Україні ORBITAL.

Операторам протитанкових ракетних комплексів NLAW після стрільб вручили сертифікати про проходження курсу. У майбутньому вони самі стануть інструкторами.

"Цілі були уражені на відмінно, умови наближені до бойових. Підготовка інструкторів ПТРК відбулась у найкоротші терміни. Всього три дні на теорію та тактику і два дні на практичне застосування. За 5 днів було підготовлено близько 40 інструкторів ПТРК NLAW. Уже з понеділка вони вчитимуть основам стрільби з нового комплексу особовий склад підрозділів, що виконують завдання в зоні ООС", - зазначив представник Головного управління доктрин та підготовки ГШ ЗС України полковник Микола Губень.

За його словами, протитанковий комплекс значно збільшить бойові можливості українських військ в оборонному бою. Завдяки дальності стрільби від 20 до 600 м, цей ПТРК можна використовувати в урбанізованій місцевості. В спорядженому стані важить 12 кг.

Ракетні комплекси NLAW уже знаходяться на Донбасі, де чекають на прибуття фахових бійців-операторів, повідомив командувач Командування підготовки Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Ігор Палагнюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після візиту Зеленського Польща оголосила свої плани щодо відправлення військових

"Даний засіб дозволяє збільшити щільність протитанкової оборони і закриває проміжок від переднього краю до 600 метрів. Тож зараз у нас протитанкова оборона перекрита від переднього краю до 5 км. На таку дальну відстань працюють вітчизняні протитанкові засоби", - додав він.

З наступного тижня до 184-го НЦ прибуде ще близько 20 військовослужбовців, аби здобути фах оператора ПТРК NLAW. Також оператори будуть тренуватися вести нічні стрільби.

"Вдячний британцям за таку класну, високоточну зброю. Легка у користуванні, можна застосовувати як в полі, так і в місті. Ворожі танки будуть знищені стовідсотково. Ніякі решітки на баштах танків не врятують. Ракета може вражати ціль як в дах, якщо стріляти по танку, так і в борт, якщо вести вогонь, наприклад, по ДОТах і бліндажах", - зазначив після першого пострілу з NLAW боєць Зеновій Тужанський.

18 січня Міноборони України повідомило, що протитанкові системи прибули з Британії в Україну. Ідеться про ракети NLAW - спільну розробку Британії та Швеції. У Міноборони запевнили, що надані засоби будуть використані лише для самооборони.

Пізніше Британія відправила в Україну 2 тис. одиниць протитанкової зброї і близько 30 елітних військовослужбовців, які навчатимуть українських військових.

25 січня на Львівщині розпочались перші військові навчання із застосуванням NLAW.

Зараз ви читаєте новину «"Ніякі решітки на танках не врятують": як українські військові вперше стріляли з комплексів NLAW». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути