Майже 30 народних депутатів могли стати фігурантами кримінальних справ щодо незаконного збагачення.
Тепер це неможливо через скасування відповідної статті Конституційним судом, заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, передає ТСН.
За роки роботи НАБУ і САП було порушено 106 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого за незаконне збагачення. 37 проваджень було закрито, чотири – направлено до суду, а 65 досі розслідуються.
Перші провадження за цією статтею були направлені до суду в квітні 2016 року – це була справа колишнього військового прокурора сил АТО Кулика. Справа слухається у суді вже майже три роки, а минулого року відбулося лише три засідання.
Останнє провадження, яке направили до суду минулого тижня, стосувалося міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Ще є справа голови Держаудитслужби і справа судді одного із судів Луганської області, який зумів "на свою зарплату" придбати у Харкові дві елітні квартири.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Холодницький анонсував подання на нардепа від БПП
Окрім того, антикорупційні органи вже готові були завершити слідство у справі екс-глави Державної фіскальної служби Продана. Також фігурантами справ про незаконне збагачення мали стати міністри, їхні заступники та очільники ОДА.
26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.
Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов'язує самого підозрюваного довести законність його статків.
За словами голови САП Назара Холодницького, тепер кримінальні справи за статтею про незаконне збагачення мають бути закриті постановою суду чи прокурора.
Коментарі