Роботодавець повинен усувати від роботи людей, які відмовилися від щеплення проти Covid-19, але зобов'язані зробити це.
У протилежному випадку роботодавець буде нести відповідальність, на пресланчі повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
"Є контролюючий орган, який може приходити на роботу і перевіряти: якщо роботодавець не відсторонив невакциновану людину, то він може нести відповідальність. Якщо вакцинація обов'язкова, то роботодавець зобов'язаний відсторонити від робочого процесу людину, яка невакцинована", — наголосив він.
Наразі в проєкті наказу МОЗ щодо обов'язкової вакцинації є лише представники державних інституцій.
Обов'язкову вакцинацію планують ввести на період дії карантину для:
працівників закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних навчальних закладів;
працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів;
працівників місцевих державних адміністрацій.
"Нам важливо, щоб державна інституція продовжувала ефективно виконувати функції держави, а для цього люди мають бути на своїх робочих місцях. У ЗСУ відсоток щеплених понад 90%, у МВС — 87-88%", — зазначив він.
Вакцинація серед освітян (які теж будуть зобов'язані щепитися) поступово зростає. На сьогодні 2 505 шкіл, які не працюють, бо у них немає 80% вакцинованих людей.
Що стосується медиків, то, за даними міністра охорони здоров'я, понад 80% із них уже вакцинувалися, тому потреби зобов'язувати їх робити щеплення немає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще одна країна визнала українські Covid-свідоцтва
Під час можливого локдауну поліцейські перевірятимуть Covid-сертифікати за допомогою спеціального програмного забезпечення. Сертифікат і довідка мають містити QR-код, який підтверджує неможливість підроблення. Перевіряти справжність сертифікатів крім поліції мають право представники Держпродспоживслужби й органів місцевої влади.
Коментарі