Очікуваний час смерті нашої планети - через кілька мільярдів років. Але життя на Землі закінчиться набагато раніше.
А значить, люди, скоріш за все, помруть задовго до того, як загине Земля.
Через природну еволюцію Сонця Земля стане непридатною для життя для більшості організмів приблизно через 1,3 мільярда років, пише Live Science.
Люди можуть легко призвести себе до вимирання протягом наступних кількох століть, якщо поточні темпи антропогенної зміни клімату не будуть пом'якшені.
"Земля має, мабуть, 4,5 мільярда років, перш ніж сонце стане великим червоним гігантом, а потім поглине Землю", - розповів Раві Коппарапу, планетарний науковець з Центру космічних польотів Годдарда НАСА.
За даними Європейського космічного агентства, червоний гігант формується на останніх стадіях зоряної еволюції, коли у зірки закінчується водень для ядерного синтезу і вона починає вмирати.
Як тільки ядерний синтез припиниться, гравітація візьме верх. Ядро гелію почне стискатися під дією сили тяжіння, що призведе до підвищення температури. Цей сплеск тепла призведе до різкого розширення зовнішнього плазмового шару Сонця.
Але Земля, швидше за все, не протягне ці 4,5 мільярда років, і це точно буде не та Земля, якою ми її знаємо.
"Не потрібно чекати, поки зовнішні шари Сонця досягнуть Землі. Планета відчує надзвичайне тепло задовго до того, як Сонце завершить свій перехід до червоного гіганта. У процесі вмирання Сонця температура буде підвищуватися, океани будуть випаровуватися, потім атмосфера врешті-решт зникне, і тоді приливні сили сонячного тяжіння зруйнують Землю", - пояснив учений.
Приблизно через 1,3 мільярда років "люди не зможуть фізіологічно вижити в природі, на Землі" через стійкі жаркі та вологі умови. За словами Коппарапу, приблизно через два мільярди років океани можуть випаруватися, коли рівень яскравості Сонця буде майже на 20% більше, ніж зараз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землю хочуть закрити від Сонця гігантською космічною парасолею
Деякі види життя можуть дожити до цього часу - наприклад, "екстремофіли", які живуть поблизу гідротермальних джерел на дні океану, - але не люди, каже Коппарапу.
Небезпечні температури вологого термометра - поєднання температури, вологості, швидкості вітру, кута нахилу сонця і хмарності, - при яких людина вже не може охолоджуватися за рахунок потовиділення, набагато більш неминучі, до них залишається всього кілька градусів, сказав Коппарапу.
Спочатку поріг температури вологого термометра для людини становив 95F (35C), але нові дослідження показують, що температура вологого термометра навіть нижче 86F (30C) може бути смертельною.
У деяких місцях на Землі температура вологого термометра вже неодноразово перевищувала 90F (32C), а кліматичні моделі передбачають, що до кінця століття температура 95F (35C) стане поширеною в таких регіонах, як Близький Схід. При такій температурі тварини, які потіють, по суті, варяться на спеці, каже Коппарапу. По суті, наші власні парникові гази загрожуватимуть життю та суспільству на Землі задовго до смерті Сонця.
"Якщо ми говоримо про людське життя, то наступні сто років будуть цікавими", - сказав Коппарапу.
NASA зробило шокуючі прогнози зміни клімату. Науковці повідомили, що Земля "безпрецедентно" нагрівається.
На тлі кліматичної кризи, Земля затримує майже вдвічі більше тепла, ніж 16 років тому. Якщо швидкість поглинання тепла не сповільниться, слід очікувати ще більших змін клімату.
Коментарі