Сьогодні минає два роки, як Україна отримала безвізовий режим з Євросоюзом. 2,9 млн українців вже скористалися його перевагами.
Мільйон перетнули кордон літаком, а 500 тис. – морським транспортом, решта — сухопутно. Всього громадяни України здійснили 42,6 млн поїздок до країн ЄС і Шенгенської зони.
Найбільш популярною країною була Польща: мільйон українців вперше перетинали кордон з ЄС, мандруючи саме туди. Угорщина, Румунія та Словаччина ділять другу сходинку.
У 2017-2019-х роках 9 млн громадян отримали біометричний закордонний паспорт. Якщо рахувати з 2015-го року, коли українцям стала доступна така можливість, біометрику отримали 15 млн українців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі провели "перепис" українських студентів
"Ще 2014-го ніхто не вірив, що за два роки матимемо безвіз. Аби його отримати, український уряд і парламент в пришвидшеному режимі ухвалили майже 150 необхідних рішень. Черги, документи, час на очікування і ризик відмови зникли, як фактори. Зараз кожен має можливість дуже швидко організувати свою поїздку до Європи. Головне те, що безвіз сприяє інтеграції українського суспільства з Заходом. Це набуття нового досвіду, кращі можливості для отримання освіти, спрощення контактів українців з європейськими державами. Фактично розширення простору свободи для кожного і обмін досвідом. Це важливо для формування західних цінностей, відповідних стандартів", -каже експерт.
"Більшість українців не маючи можливості безперешкодно їздити до західних держав, жили ідеальним уявленням про них. Ці поїздки розвіюють завищені очікування. Безвіз створює спільний простір для України і європейських держав. Стимулює багатошаровий обмін інформацією: культурною, політичною, побутовою, економічною. Дає можливість українцям відчути те, що ми - частина Європи. Чим більше таких контактів буде на рівні конкретного громадянина, тим швидше буде рухатися Україна до повноційнної інтеграції. Це зближує нас з Заходом і віддаляє від Росії. Дає можливість відчути кожному українцю, що Європа за півкроку", - каже політолог Михайло Басараб.
11 травня 2017 року Рада ЄС ухвалила рішення про скасування віз для короткострокових поїздок для громадян України при відвідуванні 30-ти країн ЄС і Шенгенської зони за виключенням Сполученого Королівства та Ірландії. Рівно через місяць, 11 червня, безвіз запрацював.
Коментарі