Запит на заміну парламентаріїв не вдалося задовольнити якісно. Народними депутатами стали випадкові люди.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів соціальний підприємець, співзасновник Відкритого університету Майдану Остап Стасів.
"Політик повинен розуміти як функціонує система і відповідально представляти інтереси виборців. Наші народні обранці часто не усвідомлюють відповідальності перед людьми. Представляють інтереси певних груп чи олігархів. Радо шукають джерела фінансування - де легше збагатитися.
Доки не сформуємо запит суспільства на партії, які залежатимуть від внесків своїх членів і прибічників і нестимуть перед виборцями відповідальність, матимемо проблему політичних еліт", - пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Політичні вподобання людей свідчать, що можемо пробити дно" - Стасів
З часом люди, які є носіями громадських цінностей, підуть у політику, прогнозує він.
"Поодинокі приклади вже були. Але поки це явище не стало масовим, окремих представників еліти буде перемелювати жорстокий український політикум породжуваний суспільною охлократією. Тому громадянська освіта і компетентні громадяни наш єдиний інструмент вагомих змін. Час нам стати "власниками держави", - додає Остап Стасів.
Повне інтерв'ю читайте у номері від 4 лютого.
"Відкритий Університет Майдану" — освітній проєкт та однойменна громадська організація в Українi. Бере початок з ініціативи, яка виникла під час подій на Майдані 2013 року. Cтворений, щоб сприяти формуванню якісного громадянського суспільства через освіту. Навчання на безкоштовній онлайн-платформі пройшли майже 100 тисяч студентів
Коментарі