Липень буде теплий, з підвищенням температури й дощами, на кінець місяця прийде прохолода та зливи.
Таку погоду на другий місяць літа прогнозує народний синоптик Леонід Горбань.
"Очікую помірну теплу погоду увесь місяць. 3-4 липня - дощі. 16-17 липня - дощі, грози, висока ймовірність граду. 22-24 - зливи, подекуди дуже сильні. З 25 липня і до кінця місяця - переважно суха та спекотна погода. В останній тиждень по всій території очікується зниження температури в середньому до 22-25 градусів удень та 14-17 вночі", - розповів Леонід Іванович.
За його словами, найчастіше за прогнозами погоди до нього звертаються фермери. А ще - люди, які планують відпочинок. Тож приділяє увагу погодним умовам на Одещині, де в розпалі курортний сезон.
Цього липня на курортах Одеської області передбачає переважно теплу й суху погоду. Найспекотнішими обіцяють бути дні 5 та 18 липня, коли повітря прогріється до +27...30°С. Найпрохолодніші - 3, 6 та 25 числа. Температура опускатиметься до +19°С удень.
"Кінець місяця буде прохолодний - з 25 липня температура коливатиметься в межах 20-22 градусів. Найхолодніша ніч буде 25 липня, температура опуститься до 14 тепла. Дощі випадуть 5, 11, 20 та 29 липня. В середньому за місяць очікується 17-22 міліметрів опадів", - підрахував народний синоптик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спека, дощі і "зимове бабине літо": синоптик шокував прогнозом погоди до кінця року
Леонід Горбань вважає, що в центральній Україні липень буде теплий і вологий. Прохолодними будуть ночі 14 та 22 числа. Найменша денна температура +18°С прийде 23 липня. Найвища - понад +32°С очікується 6, 9 та 19 липня. Опадів у середньому випаде 25-32 мм за місяць. Дощовими будуть 6,20, 25 та 29 число.
"У погоді спостерігаємо 7-річний цикл. Щороку вона відповідає одному із 7 знаків. Нині має знак Місяця. Для них характерним є літо вологе і тепле, іноді дуже спекотні дні, особливо в серпні. Липень, як правило, прохолодний і сирий", - сказав Леонід Іванович.
Народний синоптик зауважив, що врожаї колосових озимих і ярих в роки Місяця досягають рекордних показників. Натомість урожаї кукурудзи та соняшнику - середні та нижче середніх.
Грозові дощі пройшли майже в усіх областях України з 30 травня по 1 червня. Найбільше — на Харківщині, Полтавщині, Київщині та Донеччині. Шквальний вітер валив дерева й обривав лінії електропередач. Денна температура не піднімалася вище +10…14°C. Торік у цей час було +22…29°C.
У Харкові 31 травня вода затопила магазини, торговельно-розважальний центр "Караван" і гіпермаркет "Епіцентр". Випав град.
Кліматолог вважає, що затяжні дощі знищать урожай.
Коментарі