
5 травня у народі відзначають Луків день або ж весняного Луки. Сьогодні висаджують на грядки цибулю. Її здавна вважали цілющою, бо входила до складу багатьох народних ліків.
В цей день не можна грішити і лихословити. Також старалися без потреби не ходити в ліс, особливо поодинці. Вірили, що нечиста сила водить в хащах хороводи і може людину з собою забрати.
На Поділлі сьогодні відзначали дуже давнє, дайбозьке свято "Ляля" або "Червону гірку". По обіді за селом збиралася молодь, вибирали найкрасивішу дівчину, прикрашали її зеленню, квітами й урочисто всаджували на трон із гілля дерев. Поруч ставили глечик із молоком, сир, масло, та інші молочні продукти. До ніг "Лялі" дівчата складали вінки з кульбаб і водили хороводи, співаючи веснянки. Після цього "Ляля" пригощала подруг їжею, а потім розкидала віночки. Юанки мусили їх упіймати й зберігати до наступної весни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іменини 5 травня - у кого сьогодні свято
Народні прикмети на 5 травня
Зозуля закувала на Лукін день - морозів більше не буде.
У ніч з 5 на 6 травня заморозки – буде сорок ранкових заморозків.
Ранок ясний - пора сіяти хліб.
5 травня православні та католицькі віряни вшановують пам'ять апостолів Нафанаїла, Луки і Климента та преподобного Віталія Олександрійського. У світі цього дня відзначають Міжнародний день принцес, Всесвітній день спілкування, Міжнародний день акушерки, Всесвітній день боротьби з астмою, Міжнародний день боротьби за права інвалідів.
Коментарі