У народному календарі 19 квітня згадують Євтихія Тихого та Єрему Пролітного.
В імені святого Євтихія селянам чулося "тихий", а в імені Веремій (Ярема) - "ярий", "яритися". Не дивно, що ці уявлення і реалізувалися в прикметах дня: "На Євтихія день тихий – до урожаю ярих".
Якщо ж день був вітряним, то раннього посіву ярих побоювалися: "Єрема пролітний яриться, вітром погрожує: не сій рано ярого, насіння не збереш"
На Євтихія загадували на урожай гороху. Якщо день тихий і безвітряний, то урожай обіцяв бути багатим.
У цей день зазвичай з'являлися сережки у берези. З них готували цілюще зілля, яке використовували при кашлі і бронхіті.
Передбачали погоду по павутинню: "Павук в кутку сидить, загорнувшись у свою павутину – вночі чекай заморозків", "Багато павутини в повітрі літає – до спекотного літа".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковне свято 19 квітня: кого вшановують сьогодні
Звертали увагу на дерева: "Почався сокорух у дерев – остаточно прийшло тепло", "Багато соку в берез - літо буде дощовим". та на поведінку птахів: "Якщо ластівки до сих пір не прилетіли з теплих країв, то весна буде холодна".
Також наші предки вірили, що сни, які прийшли у ніч проти 19 квітня, віщі. Та здійсняться протягом восьми днів. Особливо велика ймовірність, що сон збудеться, для іменинників дня.
А сновидіння, побачене вдень 19 квітня, виповниться через шість років.
19 квітня вшановують пам'ять Мефодія Моравського, а також відзначають іменини Платониди, Яреми, Григорія, Євтихія та Севастяна. Напередодні іменинникам можуть наснитися віщі сни.
Коментарі