Київська адміністрація спільно з фірмою "Грінко" має намір побудувати сміттєспалювальний завод на території цього підприємства.
Про це заявив виконуючий обов"язки міського голови Анатолій Голубченко.
"Ми на "Грінко" збираємося поставити як спільне підприємство разом з цією фірмою один завод, на якому перероблятимуться відходи, що залишаються після сортування", - сказав Голубченко.
В середу він разом з керівництвом Дарницької районної адміністрації відвідав сміттєсортувальну станцію КП "Екологія", яка побудована за засоби районного бюджету.
Станція експлуатується з жовтня 2008 року, і на її будівництво було витрачено 700 тисяч гривень, а потужність складає до 60 м. куб. твердих побутових відходів в добу.
Голубченко підкреслив, що на сьогоднішній день в Києві функціонує тільки дві сміттєсортуючі станції - КП "Екологія" і комерційне підприємство "Грінко".
Він підкреслив, що з 2014 року за європейськими нормами буде заборонено вивозити тверді побутові відходи для поховання на полігони без попередньої переробки.
Голубченко заявив, що необхідно найближчим часом побудувати в Києві сміттєспалювальний завод потужністю 500 тисяч тонн в рік, і нагадав, що для цього відведена ділянка в районі ТЕЦ-6 на Троєщині.
Голубченко відзначив, що КМДА раніше вже провела інвестиційний конкурс з будівництва цього сміттєспалювального заводу і навіть уклала інвестиційний договір з фірмою-переможцем.
Проте, після того, як в Києві Верховна Рада призначила позачергові вибори мера і депутатів Київради, інвестори відмовилися від такого інвестиційного проекту.
Голубченко нагадав, що на сьогодні в столиці працює один сміттєспалювальний завод - "Енергія", проте його потужності недостатньо для переробки твердих побутових відходів.
Нагадаємо, при Київській міській адміністрації було створено робочу групу з питань впровадження передових технологій знешкодження побутових та стічних відходів у столиці.
Новостворена робоча група здійснюватиме фаховий аналіз існуючих технологій знешкодження побутових та стічних відходів і визначатиме технічну та економічну доцільність їх подальшого впровадження на підприємствах комунального та енергетичного комплексу столиці.
Нагадаємо, раніше начальник Державного управління охорони навколишнього середовища в м. Києві Олександр Прогнімак заявляв, що Київ знаходиться в "сміттєвій" небезпеці.
За експертними оцінками, в Києві щорічно утворюється 1,2-1,5 млн. тонн побутових відходів.
За матеріалами Dom.ria.ua, Gazeta.ua
Коментарі