середа, 17 квітня 2013 13:41

На фабриці "Воронін" відкрили барельєф та музей кутюр'є
8

Фото: Фото: Сергій Старостенко

14 квітня виповнився рік від дня смерті кутюр'є Михайла Вороніна. До цієї дати на столичній швейній фабриці "Воронін" відкрили меморіальний барельєф та кабінет-музей Михайла Вороніна.

Над барельєфом працював скульптор Віталій Рожик. Перед початком роботи він перечитав багато літератури і передивився багато відео, казав: "Хочу зрозуміти Михайла Вороніна".

"Коли вперше побачила цей барельєф, зрозуміла: це йому вдалося", - сказала на відкритті  донька Михайла Вороніна Лариса.

На відкриття барельєфу прийшли друзі Вороніна Валерій Чигляєв та Ілля Ноябрьов.

"Михайло Воронін був унікальним чоловіком, бо робив людей красивими. Спочатку я замовляв у нього костюми, а згодом почав купувати вже готові. Як не дивно, вони прекрасно сиділи на моїй скаліченій целюлітом фігурі", - сказав Валерій Чигляєв і показав підкладку свого піджака. На ній був нашитий лейбл швейної фабрики "Воронін".

Кабінет-музей Михайла Вороніна знаходиться на 4 поверсі. У невеличкій кімнаті стоїть робочий стіл і два крісла.

"Батько працював у такому ж кабінеті, але поверхом нижче. Як це не скромно звучить, але зараз у ньому працюю я. Так захотів мій батько. Коли почали працювати над створенням музею, хотіли перенести сюди крісло і стіл з кабінету Михайла Львовича. Та я відмовилася віддавати. Мені дуже допомагає та енергетика, яку я отримую від цих речей. Завжди здається, що тато приходить на роботу разом зі мною", - розповіла Лариса Вороніна.

На поличках кабінету-музею розкладені особисті речі Михайла Вороніна: окуляри, метелики, мобільний телефон, калькулятор, чемодан, парасолька, кравецькі ножиці і лекала, якими користувався Воронін. Між шафами стоять манекен у жилеті, який модельєр винайшов 1958 року.

"До цього винаходу замовник мав три рази приходити в ательє на примірку. А тепер це непотрібно. На замовнику цей жилет підганяли по фігурі за допомогою замків-липучок. На лекалах помічали не мірки, а відхилення від стандарту", - розповіла Лариса Михайлівна.

Також у музеї показують два костюми, які Михайло Воронін найбільше любив: рожевий і чорний у білу смужку.

"Ці два костюми були його улюбленими. Рожевий зовсім для нього нехарактерний. Ми самі запропонували йому вдягнути цей костюм на святкування 70-річчя. Відтоді Михайло Львович одягав його на всі свята. Чорний костюм він носив на роботу", - розповіла донька модельєра.

"Системи відвідування музею поки не відпрацювали. Та хочу запевнити, що проблем з цим не буде. Як тільки хтось захоче відвідати музей, ми його відчинено", - додала вона.

Зараз ви читаєте новину «На фабриці "Воронін" відкрили барельєф та музей кутюр'є». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути