Тридцятеро осіб заходилися розчищати від сміття й облагороджувати береги річок у місті Тальне Черкаської області. Усі роботи виконують своїм коштом. Активісти об'єдналися в громадську організацію "Зелений світ". Кажуть, що віднині не дадуть засмічувати довкілля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: По Інтернету можна замовити доставку нечистот конкурентам
– Весна ще не почалася, а в нас вже є кілька виходів на природу, – каже голова організації Анатолій Ковальов. Хочемо привести до ладу і очистити від маси сміття береги обох річок – Гірського Тікича й Тальянки. Беремо свої пилки, просимо організації надати транспорт.
Разом із однодумцями він пиляє великі старі верби на березі річки Тальянки.
– Оцей сухостій падає в річку, захаращує її. На цьому місці згодом збирається сміття. Дерева валимо, потім тросами витягуємо на берег і ріжемо. Хмиз спалюємо на місці. Граблями дістаємо з річки сміття. Всі роботи виконуємо власним коштом і власним інструментом. Від влади ніякої допомоги не маємо.
Активіст Валентин Гордєєв стверджує, що активісти вже мали конфлікт із міліцією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дерево, яке ледь не впало на киянку, досі лежить
– Якась гнида стуканула, що ми без дозволу ріжемо дрова на березі. Прийшли два міліціонери. Але серед наших активістів теж є колишні правоохоронці. Ми пояснили міліціонерам, що не браконьєрствуємо, а очищуємо довкілля. На місці чагарників і сміттєвих завалів розіб'ємо скверик. Насадимо дерева, встановимо лавочки.
Гордєєв каже, що на очистку річки від сміття запрошували працівників та керівництво районної адміністрації.
– Але ніхто не прийшов. Мабуть, там усі інваліди або ледарі.
Захисники природи скаржаться на цукровий завод.
– Навіть зараз тече брудна вода із заводу. Власник – нардеп-"регіонал" Геннадій Бобов не відкачує смердючу воду із жомової ями, як має бути за технологією, а скидає її в річку, – каже Ковальов. – Ми кілька разів викликали прокуратуру, санстанцію. На жаль, не всі посадовці наважуються скласти й підписати акт. Бояться за свої посади.
Минулого року в Тальному в свій клуб організувалися рибалки. Вони запустили кілька тонн малька в Гордашівське водосховище на річці Гірський Тікич. Заборонили ловити рибу електровудками та сітками. Встановили цілодобове патрулювання. У цьому році хочуть поширити досвід на всю річку.
Коментарі
6